Коронація слова

«Коронація слова-2017»: червона доріжка, «золоті» письменники та гранд-переможець

26.06.2017

СЛОВО

15 ЧЕРВНЯ У БУДІВЛІ КИЇВСЬКОЇ МЕРІЇ РОЗКИНУЛИ ЧЕРВОНУ ДОРІЖКУ. ПРОБІГЛИСЯ НЕЮ КІЛЬКА ПОЛІТИКІВ ТА АРТИСТІВ, НУ А РЕШТА… РЕШТА – УКРАЇНСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ БОМОНД. КНИГОЛЮБИ, КНИГОМАНИ, КНИГОТВОРЦІ 17-ИЙ РІК ПОСПІЛЬ ЗІБРАЛИСЯ НА «ЛІТЕРАТУРНИЙ ОСКАР» НАШОЇ КРАЇНИ – «КОРОНАЦІЮ СЛОВА».

Кращі автори отримали традиційні нагороди у блоках «П’єси», «Кіносценарії», «Пісенна лірика», «Романи», «Дитяча номінація». Не обійшлося і без сюрпризів, зокрема цього року з’явилася спецвідзнака «Як тебе не любити» (за коротку прозу про Київ).

Головну корону церемонії (І премія в номінації «Романи») забрав письменник із Херсонщини Віктор Михайлов із твором «Останній бій Урус-шайтана». Переможець гранд-коронації піднімався на сцену аж за трьома відзнаками.

Коронаційну статуетку отримав також усім відомий актор та режисер (найулюбленіший український «довгоносик») Віктор Андрієнко. Його твір у співавторстві з Оленою Шульгою «Козак і Мольфар» посів перше  місце в номінації «Кіносценарії для дітей».

Цьогорічна «Коронація» видалася багатою на спецвідзнаки – від університетів, ЗМІ, культурних центрів, літклубів тощо. Проте однією з найпочесніших і, певно, найочікуваніших стала номінація «Золотий письменник України». Йдеться про авторів, наклад книжок яких перевищив сто тисяч примірників. Відповідні нагороди отримали: Іван Драч, Михайло Слабошпицький, Раїса Іванченко, Тамара Коломієць, Віктор Міняйло, Дмитро Павличко, Ігор Помаранцев та Галина Вдовиченко.

Під вино, смачну каву та жваві перешіптування на церемонії заспівали Христина Соловій, Світлана Тарабарова та гурт «Антитіла».

Не секрет, що перемога в «Коронації слова» не означає автоматичну співпрацю з видавництвом. Багато премійованих письменників роками безнадійно чекають бодай на якусь пропозицію. При цьому все ж таки важко переоцінити значення конкурсу, який відкрив Україні і світу імена Василя Шкляра, Марії Матіос, Володимира Лиса, Ірен Роздобутько, Лариси Денисенко, Андрія Кокотюхи, Дари Корній та сотень інших. «Короновані» романи та сценарії («Ґудзик», «Іван Сила», «Гніздо горлиці», «Століття Якова») успішно екранізувалися, щоразу гучно заявляючи про українські таланти.

Близько опівночі колонна зала мерії поступово спорожніла, а літературна премія 2017 року стала вже історією.

Щиро хочеться вірити, що видавництва ставатимуть в черги до щойно відкритих імен, а книгарні гостинно поповнюватимуть полиці якісною українською літературою.

партнери та спонсори