Pages Menu
Міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей
Categories Menu

Історія та здобутки

Коронація слова — Міжнародний літературний конкурс романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Проект компанії «Монделіс Україна» (до 2014 року ПАТ «Крафт Фудз Україна»). Метою конкурсу є підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів книжками, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру, і як наслідок — наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру — якісними українськими фільмами й п’єсами.

Конкурс заснований в 1999 році як спільний проект компанії «Монделіс Україна» (до 2014 року ПАТ «Крафт Фудз Україна») з телеканалом «1+1» як конкурс романів та кіносценаріїв. Нині генеральним інформаційним партнером конкурсу виступає телеканал «Інтер». З 2005 року конкурс приймає також п’єси, а з 2008-го — пісенну лірику про кохання.

Подаватись на «Коронацію слова» можуть усі: як досвідчені письменники так і новачки. Єдине офіційне обмеження в конкурсі — твори повинні бути написані українською мовою. Неофіційні обмеження — твори, які пропагують фашизм, екстремізм, ксенофобію, шовінізм, нетерпимість на релігійному ґрунті, тощо — відхиляються одразу. В кожній номінації визначаються три найкращих твори, також є заохочувальні премії.

«Коронація слова» відкрила для широкого кола читачів імена Ірен Роздобудько, Марини Гримич, Анни Хоми, Олександра Вільчинського, Наталки Очкур, Марини Мєдникової, Андрія Кокотюхи, Василя Шкляра та інших молодих письменників.

Результатом існування конкурсу стало видання понад 100 романів. До конкурсу зростає інтерес професійних письменників. «Я трошки ожив, бо зрозумів, що таки є нова українська література. Це перелом. Прочитав книжки, не все сприймаю, але література — є.» Так висловився письменник, член Спілки письменників України, Юрій Мушкетик про твори лауреатів конкурсу, а з ними — і про сучасне українське письменство.

Здобутки переможців конкурсу «Коронація слова»

Романи конкурсу «КОРОНАЦІЯ СЛОВА – 2008», відзначені конкурсом «Книга року Бі-Бі-Сі 2008»:

  • Переможець премії  Книга року Бі-Бі-Сі 2008 – Люко Дашвар «Молоко з кров’ю»
    (За три останні місяці 2008 року було продано 10 000 примірників)
  • Фіналіст премії Книга року Бі-Бі-Сі 2008 – Михайло Бриних «Шахмати для дибілів»
  • Учасниками офіційної програми стали: Наталка та Олександр Шевченки «Кривава осінь у місті Лева» та Галина Вдовиченко «Пів’яблука».

За 2008 рік видавництвом «Клуб Сімейного Дозвілля» було видано 35 000 примірників роману Люко Дашвар «Село не люди» (ІІ премія 2007 р.), автор став лідером видавництва серед сучасних українських письменників.

Роман Анни Багряної «Етимологія крові» (За Габією або усупереч забобонам), став лауреатом Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. О. Гончара, а також отримав 2 місце на конкурсі видавництва «Смолоскип».

Роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука» став переможцем конкурсу «Дебют року 2008» в номінації «Кращий автор» від мережі книгарень ЕМПіК (БУКВА).

ТВОРИ-УЧАСНИКИ КОНКУРСУ В 2008-МУ РОЦІ, ЯКІ БУЛИ НАДРУКОВАНІ

  • Михайло Бриних «Шахмати для дибілів» (видавництво «Факт»)
  • Анна Багряна «Етимологія крові» (видавництво «Факт»)
  • Люко Дашвар «Молоко з кров’ю» (видавництво «Клуб сімейного дозвілля»)
  • Наталка та Олександр Шевченки «Кривава осінь у місті Лева» (видавництво «Фоліо»)
  • Галина Вдовиченко «Пів’яблука» (видавництво «Нора-Друк»)

Незабаром має вийти у світ ще одна книга «Острів Сильвестра». Саме за цей роман його автор Володимир Лис отримав першу премію у літературному Конкурсі.

ІНШІ ЗДОБУТКИ КОНКУРСУ «КОРОНАЦІЯ СЛОВА»

З часу видання першого твору надруковано понад 100 романів (2001-2010). Останній — твір Наталки Сняданко «Комашина Тарзанка»

Прем’єра кінострічки «Ґудзик» за однойменним романом Ірен Роздобудько відбулася 8 червня 2008 року на телеканалі «1+1». Сценарій фільму переміг на ХІІІ Міжнародному телевізійному фестивалі, який відбувся 27-31 жовтня в Барі, Чорногорія.

Цього року відбувається екранізація роману «Темна вода» Андрія Кокотюхи, який здобув  першу премію в номінації «романи» в 2005 році.

Кілька п’єс внесені до плану постановок на 2008-2009 рр. в театрах Донецької та  Дніпропетровської областей.

П’єса «Соло для двох» дипломанта конкурсу 2007 року Віктора Рибачука (Вінниця) поставлена режисером Андрієм Приходьком. На міжнародному театральному фестивалі «Панорама» в Білорусі ця вистава отримала першу премію у проекті «Театр-on-Line».

П’єса «Стежечка Святого Миколая» Лариси Діденко (Львів), яка отримала другу премію 2006 року, поставлена у Львівському театрі юного глядача.

У 2006 році актори театру «Ательє 16» і режисер-постановник Андрій Білоус презентували виставу за п’єсою «Коли повертається дощ» учасниці конкурсу Неди Нежданої.

У 2006 році в Київському академічному Молодому театрі відбувся прем’єрний показ вистави за п’єсою українського сучасного автора Валентина Тарасова «Навіжена співачка». В 2004 році п’єса «Скажена співачка з невідомим» отримала грант Президента України на постановку, а у 2004 році взяла першу премію в конкурсі у номінації «кіносценарії та п`єси».

Дипломовані сценарні тексти перетворено на чотири фільми: за мотивами кіноповісті Олександра Жовни «Експеримент» Роман Балаян зняв картину «Ніч світла», власні драматургічні роботи «Дванадцять копійок» і «Світлячки» перенесли на екран молоді сценаристи-режисери Кирило Устюжанін і Надія Кошман.

Роман «Майже ніколи не навпаки» поета, прозаїка, публіциста Марії Матіос здобув у 2007 році I премію «Коронації слова». У 2010 році твір вийшов англійською мовою в Австралії.http://koronatsiya.com