Драма “Століття Якова” успішно пройшла на “1+1” і спричинила дискусію у суспільстві

03.10.2016

Глядачі високо оцінили серіал.

4-серійна україномовна драма “Століття Якова” виробництва “1+1 Продакшн” , прем’єра якої відбулася 30-го вересня на телеканалі “1+1”, стала лідером слоту та викликала резонанс у суспільстві.

За аудиторією 18-54 (вся Україна) частка продукту склала 12,6%.

Читайте також: Кінокритики позитивно оцінили драму каналу “1+1” під назвою “Століття Якова”

прес-служба каналу "1+1"

прес-служба каналу “1+1”

Зазначимо, україномовна драма “Століття Якова”, знята за однойменним романом Володимира Лиса, стала першим історичним міні-серіалом, який був показаний у прайм-тайм на українському телебаченні.

“Нам випала велика честь і відповідальність – постановка всенародно улюбленого роману, і ми дуже вдячні Володимиру Лису за довіру. Увага до проекту була на рідкість пильною, і не дивно, що діапазон думок і відгуків дуже широкий. Резонанс у соціальних мережах і пресі, реакції глядачів, критиків, громадських діячів і державних службовців, показують, що українська класика – актуальна, що історичні розломи продовжують хвилювати суспільство, і що українські герої потрібні глядачеві, незалежно від того, знайшов він їх у нашому фільмі чи ні. Відрадно, що “Століття Якова” не залишило їх байдужими, викликало на розмову – і не тільки з творцями фільму, але перш за все один з одним”, – коментує головний продюсер серіалів та фільмів каналу “1+1” Олена Васільєва.

Читайте також: Сценарист “Століття Якова” розповів, як адаптував український бестселер для екранізації

прес-служба каналу "1+1"

прес-служба каналу “1+1”

Варто зауважити, що інтернет-аудиторія надзвичайно тепло сприйняла прем’єру “Століття Якова”, особливо відзначивши актуальність проекту, гру акторів та музичний супровід серіалу.

“Приємно дивитися фільм для українців про українців”, “Тихенькі розповіді моїх бабусь постали на екрані. Столітня історія моєї Волині…”, “Дякую за правдивість подій. Це фільм для підростаючого покоління, щоб знали, що переживала їх багатостраждальна Батьківщина та її народ. Що може винести на своїх плечах одна людина і залишитися при цьому Людиною”, “Пронизливий фільм. Все дуже органічно”, – пишуть користувачі Facebook.

У літературних колах також схвально сприйняли проект. Зокрема засновниця Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” Тетяна Логуш зазначила: “Звісно, коли говоримо про “Століття Якова” – це величезна перемога, бо починаємо розвивати власне українське кіно. І це є можливим в тому числі завдяки каналу “1+1”. Надзвичайно приємно, що “Коронація слова” внесла свою лепту, адже роман “Століття Якова” Володимира Лиса є переможцем Гранд Коронації. Безперечно, письменник створив цікаву задумку, яка стала згодом поштовхом до написання сценарію. Хочеться відзначити майстерну роботу сценариста Андрія Кокотюхи, який зумів побачити цікавий матеріал для українського кіно, вдало продумав сцени і вклав в уста героїв вишукану літературну мову. Мене дуже тішить, що українське кіно сьогодні стає цікавим, професійним, нагадує минуле, нашу історію. Чудова гра усіх акторів. Гарна режисерська робота. Показ цієї епічної української драми – це нагадування, що ми маємо власну культурну універсальність і безмежний потенціал”.

Читайте також: Пісня “Океану Ельзи” стала саундтреком до україномовної драми “Століття Якова”

прес-служба каналу "1+1"

прес-служба каналу “1+1”

У свою чергу, письменник Володимир Лис також прокоментував драму, зняту за його романом: “Я вдячний команді за те, що поставили фільм. Він вийшов динамічним, цікавим для масового глядача. Приємно, що у проекті звучить українська мова, хоч мені і бракувало поліського діалекту, яким насичений роман. Я у захваті від майстерності Романа Луцького та Станіслава Боклана, які виконали роль Якова. Також хочу відзначити професійну роботу оператора Ігоря Іванова. Позитивним вважаю також те, що Андрій Кокотюха “розвинув” Тимоша. У мене в романі він стояв більше на другому плані”.

У той же час письменник зазначив, що йому хотілося побачити у проекті більше волинського колориту. Він також висловив надію, що переглянувши драму, тепер ще більше людей захоче прочитати книгу.

Нагадаємо,авторитетні кінокритики дали високу оцінку драмі “Століття Якова” ще на допрем’єрному показі.

“Століття Якова” – 4-серійна епічна драма за однойменним романом-лауреатом літературної премії “Коронація слова” Володимира Лиса. В основі сюжету – історія України очима волинського селянина-довгожителя Якова Меха. Він народився ще за часів Російської імперії, а старість зустрічає у сучасній незалежній Україні. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити. Продюсери – Олена Васільєва, Вікторія Лєзіна. Сценаристом драми “Століття Якова” став Андрій Кокотюха, режисером-постановником виступив Бата Недич, оператор-постановник – Ігор Іванов, художник-постановник – Сергій Бржестовський, а художник по костюмах – Ірина Гергель. Креативний продюсер – Олена Єремєєва. У проекті зіграли українські актори Роман Луцький, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Анна Топчій, Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Попов.

Джерело: ТСН

партнери та спонсори