Коронація слова

Як Сцені доньок шукали

02.07.2013

«Коронація слова» встановлює родинні зв’язки: 25 травня шановане журі конкурсу шукало доньку-п’єсу для матері-сцени. Як це було, коли головуючий Зевс разом із чарівними мельпоменами й таліями долю театрального слова вершили?

Як можна описати перебування в колі театралів? Зимова чистота думки. Весняна, свіжа емоція. Літня, спонтанна ідея. Осіннє, мудре рішення. Такий собі парад пір року проходив у стінах «Kraft Foods. Україна» під час засідання членів журі конкурсу в номінації «Дорослі та дитячі п’єси».

Довго і жваво проходила бесіда. І зрештою, Олена Бондарева висунула, за словами пана Архипчука, доленосне для українського театру рішення – створити український! театральний!, незалежний!, модерний часопис, де оселятимуться нові п’єси, рецензії, критичні статті, відгуки, біографії. Усім так сподобалася ця ідея, що ідейний потік почав набирати швидкість. І вже за кільканадцять хвилин народилася думка про те, щоб створити мобільний театральний майданчик десь у центрі Києва, де можна було б проводити запропоновані Катериною Пеньковою «читки», ставити нові п’єси. Як ви розумієте, йдеться про створення сучасного драматичного театру. Оце так засідання… Продуктивність зашкалює.

І коли до славної компанії приєдналася пані Тетяна Логуш – мати «коронаційних» діток – ідеї почали набирати форми. Спільно було вирішено писати лист до всіх можливих інстанцій, щоби отримати бажану площу  для експериментального, модерного театру. Відповідальною за місію написання листа призначали Олену Бондареву – людину, яка має у своєму арсеналі достатньо переконливих слів, а загальним куруванням проекту займатиметься Надія Симчич, натхненна й амбітна пані. Сергій Архипчук забезпечив «контакти», а пані Ірина Савченко пообіцяла вибрати з п’єс-номінантів ту, яку оживить разом із театром «Вавилон».

Засідання добігає кінця, та театральний парад пір року продовжується… Ідеї народилися, «батьків» вони мають, а тепер їм рости і рости під крилом турботливої «Коронації слова» та її дружнього журі.

Ірина КОСТЮК

http://koronatsiya.com

партнери та спонсори