Коронація слова

Коронований факір слова

12.12.2014

4 грудня у приміщенні наукової бібліотеки Національного університету податкової служби відбулася презентація нового роману відомого науковця, філолога, письменника, громадського діяча В’ячеслава Васильченка. На міжнародному конкурсі «Коронація слова» перемогу отримала його книга «Факір», яка написана в улюбленому жанрі письменника – детектив. Цей жанр, за словами автора, «несправедливо вважають несерйозним. Для мене такі книги – це гра, міська казка зі щасливим кінцем».

Роман відзначили видавці, а сам конкурс письменник називає не інакше, як «майстернею з виготовлення крил». Третій рік поспіль перемагає В.Васильченко, можливо, ще й тому, що його твори (а це – такі романи, як «Дворушник або Євангеліє для вовкулаки» (2012 р.), «Притулок для прудкого біса» (2013 р.)) стверджують перемогу самого Життя, вони пронизані філософією Добра. Наріжною ідеєю усіх творів є думка про те, що світ ми маємо робити прекрасним самі, не чекаючи «чергових виборів».

Під час спілкування з аудиторією письменник розкрив секрет свого успіху, що це – цілком закономірний результат. Він назвав себе «галерним рабом, що прикував себе до комп’ютера». До того ж найбільше маестро подобається не писати, а саме різати, відсікати зайве, наслідуючи в такому підході скульптора Родена.

Презентація – це завжди свято і для автора, і для читачів. Такі акції у стінах навчального закладу потужно пропагують роль читання, сприяють реалізації культурно-просвітницьких завдань бібліотек. Цитуючи В’ячеслава Васильченка, який блискуче «сипав» власними перлами у вигляді афоризмів: «Читання – це чудовий шанс стати людиною». Тож не забуваймо у наш нелегкий час і думати, і читати.

Автор: Марія СЛАБЧЕНКО

Джерело: Пульсар

партнери та спонсори