Коронація слова

«Вільний світ» Тетяни Белімової «короновано» як кращий роман

06.06.2014

Учора в приміщенні Центрального будинку офіцерів ЗСУ пройшла 14 церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова»

Золоті, срібні та бронзові статуетки традиційно здобули автори у номінаціях: “Романи”, “Кіносценарії”, “П’єси”, “Пісенна лірика”, “Твори для дітей”.

Десятки відомих письменників, художників, музикантів, видавців та просто любителів літератури прийшли привітати переможців та в неформальній обстановці поговорити про проблеми та виклики сучасної української літератури.

«Сьогодні чи не найбільша проблема літератури — шлях авторів до читача, — зауважив у розмові з «Днем» відомий письменник Василь ШКЛЯР. — Своїм коштом видаватися молодим письменникам дорого, а видавці співпрацюють лише з розкрученими іменами. Тому конкурс «Коронація слова» традиційно виконує свою важливу функцію: з одного боку робить переможців відомими, відкриває їхні таланти, з іншого — гарантовано дає можливість надрукувати свою книгу. Чи не головний привілей конкурсу — можливість молодим письменникам без спеціальної освіти чи досвіду заявити про себе, увірватися в масову літературу. «Коронація слова» відкриває імена багатьох письменників, зокрема прозаїків, які працюють в жанрі масової літератури. Конкурс фактично покликаний створити «підлісок» масової літератури. Ці творчі змагання дали літературне життя Ірен Роздобудько, Андрію Кокотюсі, Люко Дашвар…»

«В цьому конкурсі свого часу перемагав і я. Спочатку думав, що треба було ввести віковий ценз для номінантів. А потім переконався, що це якраз шанс молодому письменнику не просто заявити про себе, а відразу вступити в боротьбу з нашими літературними «важковаговиками», — коментує письменник Сергій ПАНТЮК. — Свої твори на конкурс подають всі — і дуже приємно, що нікому не відомий молодий письменник виграє у перших авторів України. Особисто я дуже радію, коли мене у творчих змаганнях «обходять» початківці». Це свідчить, що літературний процес триває, він безперервний, і наповнений гарячою молодою кров’ю».

Першу премію в номінації «Романи» здобула київська письменниця Тетяна БЕЛІМОВА за твір «Вільний світ», у номінації «Кіносценарії» — столичний автор Віра МЕЛЬНИК за «Легенду про Сковороду», а в категорії «Пісенна лірика» — поетеса з Корсунь-Шевченківського Оксана ШЕРЕНГОВА за «Київську осінь».

ПОВНИЙ СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ «Коронації слова—2014»

Джерело: День

партнери та спонсори