Коронація слова

На літературному конкурсі “Коронація слова” чекають валу книг про Майдан

06.06.2014

Літературний конкурс “Коронація слова” обрав найкращі ще не видані книжки. Це авторитетна премія, яка існує уже чотирнадцять років і унікальна тим, що нагороджує саме рукописи і одразу у п’яти номінаціях: твори для дітей, пісенна лірика, п’єси, кіносценарії та романи.

Щоби визначитися з переможцями, журі перечитало шість тисяч рукописів, серед яких чимало надійшло з-за кордону – від української діаспори з десятка країн. Найбільше хвилює сучасних авторів тема заробітчанства. Загалом, окрім головних премій – по двадцять тисяч гривень – роздали ще півсотні спеціальних відзнак.

Серед “коронованих”, зокрема – кіносценарій художнього фільму про Григорія Сковороду та роман “Вільний світ” про Другу світову, яка розкидала українців по всьому світу. “Мені важко сказати, але я думаю, що я пишу цікаво. “Книга про події Другої світової війни і як людина може розбудувати свій вільний світ в умовах тоталітаризму, де вона може себе знайти. Це історія моєї родини”, – описує свій твір авторка, Тетяна Белімова.

Тепер переможці чекають на пропозиції від видавців та режисерів, а організатори премії готуються оцінювати нові рукописи. Наскрізною темою наступного року, прогнозують, буде Майдан.

“Я думаю, що наступного року це буде лавина. І цей імпульс, який дав Майдан, він неминуче десь буде – і в романах, і в кіносценаріях”, – каже організатор конкурсу Тетяна Логуш.

Джерело: 5 канал

партнери та спонсори