Коронація слова

Короновані словом або повноліття «Коронації слова»

11.06.2018

7 червня 2018 року традиційно відбулася вісімнадцята Церемонія нагородження Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» — 2018. 50 відзнак у різних номінаціях знайшли своїх героїв

Цього року офіційним медіа-партнером «Коронації слова» стали Українське радіо та Суспільне телебачення. Також до популяризації українського літературного Оскара долучилися Країна FM, Еспресо, Радіо Київ 98, «Час і події», Fashion of Diplomacy, журнал Оксамит, та інші.

Святковий вечір розпочався з вручення спеціальних дипломів «Міжнародне визнання». На урочисту церемонію завітали представники посольств Греції, Швейцарії, Словаччини та Польщі. Загалом диплом отримали Ірина Мацкова з Словаччини за рукопис «Переможна», Надія Богодар з Греції за твір «Відображення», Людмила Скирдіна з Швейцарії «Жінки не фантазують», Соломія Мардарович з Польщи за рукопис «Етюд», Відмантас Перятіс з Литви за твір «Вибач мені, мамо» та Марія Воробез з Греції за твір «Іоан Росос. У лігві яничар».

Більше стало і Спеціальних відзнак від партнерів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Так, власну спеціальну премію «Правосуддя» започаткувала Асоціація розвитку суддівського самоврядування України. Її лауреатами стали Андрій Павловський з Києва за рукопис «Під каблуком сліпих богинь» та Василь Добрянський з Івано-Франківська за твір «Пастка на полоза». Ще однією новою Спецвідзнакою стала «Коронація Дніпра» — за кращий твір про місто Дніпро, лауреаткою якої стала Наталія Дев’ятко за оповідання «Пам’ятник».

Ще однією важливою відзнакою Конкурсу стала Спецвідзнака «Terra Інклюзія» від Олени Осмоловської за кращі інклюзивні оповідання. Лауреатами стали Ганна Конацюк за твір «Крила янгола» та Мар’яна Лелик за оповідання «Даруватиму тобі».

Кульмінацією вечора було нагородження авторів у п’яти основних номінаціях: Пісенна лірика, п’єси, анімація, кіносценарії, романи.

Варто зазначити, що починаючи з 2018 року дитяча номінація виокремлена у якісно новий формат — літературний конкурс «Молода КороНація», перша Церемонія якого відбудеться вже 14 червня в Київському палаці дітей та юнацтва.

Приємною несподіванкою конкурсу став Сергій Баженов з Києва, який отримав відразу І та ІІ премії у номінації кіносценарії за рукописи «Неповернення» та «Ім’ярек».

Першу премію у номінації Романи здобув Володимир Ворона з Чернігівщини за рукопис «Відступник». Після Церемонії нагородження автор зізнався, що перший твір почав писати у 2009 році. Це була повість «Одвічний Дух Десни», якій автор присвятив 4 роки. А вже через півгодини по закінченню роботи, лауреат «Коронації слова» взявся за роман, який був відзначений жюрі Конкурсу кращим у 2018 році.

 Наприкінці вечора відбулося нагородження відзнаки «Золотий письменник України», яку отримують автори, наклади творів яких досягли 100 тисяч примірників. Цьогоріч серед номінантів опинився і відомий політик, екс-спікер Верховної ради України Олександр Мороз. За інформацією Рахункової палати, номінант має понах 250 тисяч накладів збірок поезії. Також Золотими письменниками України стали Михайло Шевченко, Леонід Горлач, та Василь Фольварочний.

Щорічно Церемонію нагородження «Коронація слово» відвідують понад 700 пошановувачів вітчизняної літератури. Серед гостей можна помітити відомих акторів, письменників, режисерів, продюсерів, журналістів, політиків та дипломатів.

Урочиста Церемонія нагородження Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» —  це місце зустрічи талановитої літературної еліти країни, яка з року в рік формує супільні запити на зміни в Україні.

Повний перелік номінантів за посиланням: http://koronatsiya.com/peremozhci/

Катерина Кадер, 0969628304, медіа-координатор Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»

партнери та спонсори