Коронація слова

«Коронація слова — 2017»: підсумки

23.06.2017

15 червня 2017 року країна дізналася імена нових Лауреатів найпрестижнішого літературного конкурсу України — «Коронації слова», який вже 17 років поспіль відкриває низку творів якісної української літератури.

«Коронація слова» створила «Третю хвилю» в історії української літератури після «Розстріляного Відродження» 1920-1930-их рр., та «Шестидесятників» 1960-их рр., — таку оцінку надають конкурсу літературознавці, зокрема академік Микола Жулинський — директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. А бразильський класик літератури Пауло Коєльо називає «Коронацію слова» — унікальним мультикультурним проектом, аналогів якому не має у світі.

Завдяки конкурсу відкрито понад 700 нових імен, десятки тисяч романів побачили світ, поставлено 26 театральних вистав, знято 32 фільми. Серед останніх, найгучніших: Ірен Роздобудько «Ґудзик», Володимира Лиса «Століття Якова», Дмитра Сухолиткого-Собчука «Борода», Леся Саніна «Поводир», Василя Мельника «Гніздо горлиці», Андрія Кокотюхи «Червоний». Конкурс, також репрезентує українську літературу, перекладами коронаційних авторів, на міжнародному рівні.

Інтрига конкурсу полягає в тому, що автори подають свої твори, які ще ніде не друкувалися, анонімно, тобто журі до самого оголошення переможців не знає прізвищ літераторів. Переможці оголошуються зі сцени під час нагородження. Тому учасниками можуть стати як нові, так і відомі письменники.

Цього року конкурс вкотре продемонстрував перевагу такого підходу. Так справжнім відкриттям «Коронації слова — 2017» став Віктор Михайлов з Херсону, який за роман «Останній бій Урус-шайтана» отримав цілих три(!)   відзнаки: Першу премію у номінації «Романи», спец відзнаку від Всеукраїнської асоціації «Альраід» та спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний роман. А найстаршим номінантом, як він висловився, «несподівано для самого себе», став Анатолій Ройченко з Овідіполю за пісенну лірику «Налий мені, мамо, борщу».

Також, у рамках церемонії нагородження, вперше введено конкурс малої прози з окремою номінацією від Київської мерії «Як тебе не любити…», що присвячений столиці та її мешканцям.

Ідея цієї суто київської номінації з’явилась під час спілкування з Департаментом суспільних комунікацій київської адміністрації, Тетяною Гузенко— розповідає співзасновниця конкурсу Тетяна Логуш, — виникло бажання, перетворити столицю на літературну Мекку, популяризувати книжку, читання і почати ще яскравіше популяризувати наш прекрасний Київ, щоб і жителі і гості мали вибір цікавих сучасних текстів про Київ, романів та віршів. Адже це унікальне місто, в яке хочеться повертатися, закохуватися в нього знову та знову, занурюватися та пізнавати його на різних рівнях: емоційному, історичному, культурному, духовному, містичному, тощо. Тим паче що в нас є приклад Львову, який є лідером з видання якісних творів про своє місто. Пропозиція започаткувати в рамках «Коронації слова» конкурс малої прози «Як тебе не любити…» знайшла підтримку мера Києва Віталія Кличко. У вересні 2016-го було оголошено конкурс, до Департаменту суспільних комунікацій надійшло 60 робіт. Переможцями стали: Анастасія Піка (І місце) та Світлана Тарапата «Майже ідеальний» (ІІ місце). Сподіваємось, цю ініціативу підхоплять і інші міста України, – зазначає пані Логуш. Адже географія переможців конкурсу вражає своїм різноманіттям: від міста Дніпро – фантастичний роман «Чорний камінь» — молодої письменниці Наталі Дев’ятко, від Одеси кіносценарій Сергій Шамара «Селфі-мапка», від Маріуполя роман Володимира Бігуна «З думою про Мамая», кіносценарій «Військовий доктор» Віктор Рибачука з Вінниці, дитяча лірика Світлани Дідух-Романенко «Кіт, що любив океани» , тощо.

У рамках конкурсу, на Церемонії нагородження, відбулося нагородження «Золотих письменників України», – авторів, чий наклад друкованих творів перевищує 100 (сто тисяч) примірників. Цього року ними стали: Іван Драч, Раїса Іванченко, Тамара Коломієць, Віктор Міняйло, Галина Вдовиченко. Це повага читачів та високе суспільне визнання. Адже, «Золотим письменником України» може стати український автор, відзначений не лише «Коронацією слова», але кожен, автор твори якого видані, в Україні або поза її межами, накладами друкованих творів понад 100 тисяч примірників, написані українською мовою або видані у перекладі на українську мову.

На церемонії нагородження гості отримали задоволення і від чисельних танцювальних та пісенних подарунків один з найяскравіших виступів – виконання саундтреку до фільму «Століття Якова», який знятий за однойменним «коронаційним» сценарієм Володимира Лиса, від Христини Соловій. В холі на гостей та номінантів чекали сюрпризи від спонсорів «Коронації слова», пропозиції від видавців.

«За 17 років відчувається неймовірна трансформація українського книжкового ринку, — зазначає пані Тетяна Логуш, — з’явилася новітня література, яка є захоплюючою та конкурентоспроможною, яка надихає та формує шанобливе ставлення до світу, до країни, до людей. І це цілком природньо, адже «спочатку було слово» — і той письменник, який знаходить вірні слова, що западають в душу — вартий бути коронованим!»

Повний перелік номінантів Конкурсу «Коронація слова»: http://koronatsiya.com/peremozhci-koronaciya-slova-2017/

Фотографії з церемонії нагородження можна завантажити тут 

Щиро дякуємо спонсорам «Коронації слова» 2017 http://koronatsiya.com/

P.S. Засновники Тетяна та Юрій Логуші запрошують надсилати рукописи на Міжнародний літературний конкурс «КОРОНАЦІЯ СЛОВА»
до 1 ГРУДНЯ 2017 РОКУ!!! Умови участі

http://koronatsiya.com/umovi-uchasti-2/

 

 

партнери та спонсори