Коронація слова

На «Коронації слова — 2017» обрали кращих поетів і письменників

26.06.2017

Агенство «Кримські новини»

Вчора у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Коронація слова — 2017», яка пройшла у КМДА.

В ході 17-ї церемонії міжнародного літературного конкурсу, засновниками якого є Тетяна та Юрій Логуш, були нагороджені переможці в декількох номінаціях.

Родзинка подібного конкурсу в тому, що всі автори анонімно подають свої твори, які раніше ніде не друкувалися. Журі до нагородження кращих робіт не знає прізвищ письменників. Учасниками можуть стати як молоді письменники, так і ті, що вже відомі читачам, повідомляє кореспондент QHA.

За весь час існування конкурсу «Коронація слова» було опубліковано 750 нових романів, за ними знято понад 30 фільмів, поставлено 25 театральних вистав.

Вечір розпочався з того, що Нона Горбатенко з Харкова створила пісочну анімацію «ART UA», присвячену письменникам, які загинули за незалежність і свободу своєї держави.

Вступне слово сказали організатори свята Тетяна і Юрій Логуш, зазначивши, що в 90-х роках спостерігався занепад книжкової індустрії, а також дуже часто відбувалися рейдерські захоплення книгарень.

— Ми сказали собі, що треба якось відродити літературу, і ми згадали про сотні письменників Відродження, які були розстріляні, і тисячі діячів культури, які пропали безвісти, і були розстріляні. (В 30-х роках радянська влада розстріляла безліч представників української інтелігенції. В історію цей злочин увійов під назвою «Розстріляне Відродження») Тому ми вирішили відродити хоча б ту кількість втрачених письменників. І рік за роком якимось дивом нам надсилали свої роботи українські письменники, а ми звіряли ці бестселери, вибираючи кращих. І конкурс почав розростатися, переростаючи з часом у щось якісне, — сказав Юрій Логуш.
Міністр культури України Євген Нищук також відвідав цей захід, нагадавши всім, що вчора був день народження українського генія кіно Івана Миколайчука, якому виповнилося б 76 років.

— Я хочу, щоб пролунали аплодисменти на адресу цієї геніальної людини, якій би сьогодні виповнилося 76 років. Він писав сценарії і знімав фільми, відображаючи на екрані справжню українську природу і звичаї.
Серед багатьох танцювальних і пісенних подарунків для гостей одним з найяскравіших став виступ-презентація саундтрека Христини Соловій до фільму «Століття Якова», який знятий за однойменним сценарієм Володимира Лиса. Також під час церемонії нагородження виступили діти з культурного центру «Кирим Айлес».

Кілька слів про «Коронацію слова» сказали для агентства QHA відомі письменники і переможці конкурсу. Першою, у кого ми запитали про вчорашній церемонії, була Ірен Роздобудько, яка сама не раз ставала номінантом цього конкурсу.

— Для мене це рідні люди, і сьогодні я переживаю за молоду письменницю Лору Підгірну з Кам’янця-Подільського. У неї історичний роман, де дуже красива стилістика написання з закрученим сюжетом. Вона розповідає про Україну 20-х років. І я їй бажаю посісти перше місце.
Переможець в номінація «Анімація для дітей» Ярослав Яриш сказав, що він вірив у свою перемогу. У нього вже вийшло 7-8 книжок, і не тільки дитячих, а також він написав кілька кіносценаріїв. Зараз він працює над зйомками фільму «Ікс» — це фільм про львівських революціонерів 30-х років.

— Завжди потрібно вірити в найкращий результат і думки обов’язково матеріалізуються. По іншому ніяк.
Відомий український письменник Василь Шкляр розповів про своє бачення конкурсу:

— Я колись поламав всі плани і через це я тепер спостерігач. Мені завжди подобався цей конкурс і його учасники, адже він зібрав за всі роки багато відомих авторів, а деякі романи вже екранізували. Тому я думаю, що Юрій і Світлана Логуш роблять неоціненну справу для української сучасної літератури, і це правда.
Актор і сценарист Віктор Адрієнко, відомий завдяки мультфільму «Острів скарбів», «Шоу довгоносіків» і «Великій різниці», розповів, що це вже другий його дитячий кіносценарій «Козак і Мольфар», який отримав нагороду.

— Це вже другий великий сценарій, але гумористичний дитячий сценарій дуже важко писати, а ще важче знімати, тому цим ніхто не займається. Наприклад, ми знімали «Микиту Кожум’яку» шість років. Так, і заробити на українському фільмі неможливо, особливо на дитячому.
Поетеса і член Спілки письменників України Світлана Дідух-Романенко, яка стала однією з переможниць у номінації «Твори для дітей у віршах», перед початком всієї церемонії сказала для агентства QHA кілька слів про сучасну дитячу літературу в Україні:

— Дитяча література — це найвдячніший сегмент в літературі, оскільки батьки завжди купують якісь яскраві книги для своїх дітей. Тим більше, зараз багато дитячих авторів підходять креативно до створення книг, роблячи цікаві експерименти з дизайном і малюнками.
Нагороди та грамоти вручали відомі особистості, як письменники, так і музиканти. Серед них були: Марія Бурмака, Анжеліка Рудницька, Андрій Коктюха, Ахтем Сеїтаблаєв.

Цього року з’явилася спеціальна нагорода «Як тебе не любити» за коротку прозу про Київ.

Переможців в головній номінації конкурсу «Золотий Письменник» оголошували Микола Жулинський, Григорій Грабович, Юрій і Тетяна Логуш. Лауреатами можуть стати ті, хто видав свій твір українською мовою накладом понад 100 000 екземплярів.

Номінація «Золотий письменник»:

Раїса Іванченко, Тамара Коломієць, Галина Вдовиченко, Іван Драч, Михайло Слабошпицький, Віктор Міняйло, Дмитро Павличко, Ігор Померанцев.

партнери та спонсори