Коронація слова

Середньовічні замки Богдана Коломійчука

21.10.2013

Середньовічні замки Богдана Коломійчука17 жовтня у Львові у книгарні «Є» відбулась презентація роману Богдана Коломійчука «Людвисар. Ігри вельмож». Цей роман здобув перемогу на конкурсі «Коронація слова-2013». Розрахований на широке коло читачів – оскільки жанр його – історико-авантюрний.

На презентації Богдан Коломійчук зробив цікавий екскурс у середньовіччя, проте аби цілковито зануритись в атмосферу 16 століття, варто причитати роман. Автор виокремлює у ньому 3 лінії – історичну, містичну та інтимну. Тож читач матиме з чого вибирати – залежно від своїх уподобань зосереджуватиме увагу на тому, що йому подобається, хоч найкраще охопити усе цілісно. Для мене домінанта зацікавлення опинилась на містичній лінії роману, тим паче автор так цікаво розповідав про відьом. Не менш цікаво і про середньовічні замки, гармати та мечі. У романі детально описані оборонні споруди Галичини, у яких ще й зараз можна побувати на екскурсіях, а про деякі можна лише дізнатися з історичних записів. Як жартує Богдан про зруйновані замки: «Це велике непорозуміння, що тих замків зараз немає, адже я знаю у них усі потаємні закутки». Помітно, що середньовічний Львів для Богдана – ще одна домівка, у якій він з насолодою проводить час.

Над романом автор працював 10 років з перервами. Тож за цей час устиг детально вивчити побут, особливості мови та способу мислення тогочасних людей. І дійшов до висновку, що цінності людей, їхні поведінкові моделі не змінюються з часом – сюжет роману можна було би перенести і у Львів сучасний.

Наприкінці цього року має вийти друком книга історичних оповідань Богдана Коломійчука, які він написав під час очікування результатів конкурсу «Коронація слова», тож десь на енергетичному рівні ці оповідання пов’язані з романом «Людвисар», хоч події відбуваються у різних епохах. Молодий автор має у планах написати продовження цього роману, що для відданих читачів немаловажно. Зараз працює над ретро-детективом, події якого відбуваються у сецесійному Львові.

Схоже, Львів отримав автора, який розуміє його з глибини і любить по-справжньому. Можна сподіватися, що ці почуття передаватимуться читачам.

Також відбулися презентації роману «Людвисар. Ігри вельмож» у Стрию та Ужгороді, заплановані в Івано-Франківську, Тернополі, Острозі, Вінниці та Києві.

Автор: Лілія Демидюк

Джерело: Погляд

партнери та спонсори