Коронація слова

Не втрачати себе

12.11.2013

Далеко не кожен нині може порадіти звершенням у навчанні, кар’єрі й творчості колеги, сусіда, навіть друга. В багатьох у душі поселяється сумнозвісне земноводне, яке навіть биттю серця надає власного потворного ритму: «Ква-ква-ква – чому він, такий-сякий, а не я!»

На щастя, не всіх спіткала ця біда. На зустрічі із письменницею та журналісткою Жанною Куявою, що відбулася 7 листопада в рамках тижня інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, присутні переконалася, що не все так похмуро, не всіма творчими особистостями керує заздрість до чужого успіху, а є серед них люди (і таких чимало), котрі здатні щиро радіти досягненням своїх колег.

Жанна Куява – волинянка, випускниця Лесиного вишу. Нині мешкає у Києві. За плечима у неї, попри молодість, – досвід педагогічної та журналістської роботи. А ще пані Жанна не мислить свого життя без творчості й літератури. Вона авторка романів «Із медом полин» і «Нічниця» (погодьмося, не в кожного письменника протягом одного року виходять два романи), володарка спецвідзнаки літературного конкурсу «Коронація слова‏–2012», дипломант «Коронації слова–2013».

Пані Жанну представив присутнім (а це переважно студенти та викладачі інституту філології та журналістики), відомий у краї письменник, науковець і видавець, директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Микола Мартинюк.

Варто було подивуватися демократичності, безпосередності, «незабронзовілості» авторки згаданих вище творів, її вмінню блискавично знаходити контакт із аудиторією (далося-таки взнаки вчительське минуле плюс журналістське «сьогодні») й тій теплоті, з якою Жанна Куява говорила про своїх близьких, друзів, персонажів, узагалі людей. І її поради творчій молоді виявилися актуальними і вільними від сухої дидактики. На власному досвіді письменниця пояснювала важливість вибору «своєї» справи, яка була би до душі (або, як говорив Григорій Сковорода, «сродною»). А одне з її побажань звучало однозначно: «Не втратьте себе!».

В результаті замість тривіального сценарію літературних презентацій кожен отримав нагоду бути і свідком, і реальним учасником жвавої та змістовної розмови про літературу і, зокрема, про творчість Ж. Куяви, у якій взяли участь також колеги письменниці по перу – згаданий уже Микола Мартинюк, шеф-редактор газети «Сім’я і дім» (і наставник пані Жанни на стезі журналістики) Іван Корсак та працівник інформаційно-видавничого центру СНУ імені Лесі Українки Ігор Ольшевський. На зустріч завітала і мати письменниці – Наталія Йосипівна.

Згадана вище імпреза була лише початком. Жанна Куява зустрілася також із читачами Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для дітей та Луцького педагогічного коледжу.

Максим КИРИЛЕНКО

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

партнери та спонсори