Коронація слова

Літературно-музичний проект «СТУСОВЕ КОЛО»

07.06.2013

Літературно-музичний проект «СТУСОВЕ КОЛО»17 червня о 19:00 у Молодому театрі (м. Київ, вул. Прорізна, 17) відбудеться Літературно-музичний проект «СТУСОВЕ КОЛО»

Людину творить виклик. Несамовитий танок протилежностей – сила, яка ламає, або народжує, пригнічує, або штовхає на подвиги, дає можливість вибору або позбавляє його. Хто ти, якщо падаєш і не піднімаєшся? Хто ти, якщо не вмієш любити й ненавидіти?

Життя Людини-легенди, яка опинилася на межі і зберегла віру й любов – це коло за колом пройдений шлях, повний викликів і незбагненностей, шлях творення себе… це – «СТУСОВЕ КОЛО». Це натягнута до межі струна, яка от-от, здавалося б, порветься. Та – ні, порватися їй не дає сила особистості, незламність людського духу. Василь Стус, перебуваючи за ґратами, передавав свою філософію синові: «Поразка мусить стимулювати на перемогу». І у в’язниці, і згодом на засланні на Колимі, для поета-дисидента найстрашнішим було втратити людську гідність. Та що втратити – хоча б на дещицю поступитися своїм катам. Він відчайдушно боровся із системою, приймав найважчі виклики долі. Усім своїм єством демонстрував граничну стійкість. І системі, яка, випробовуючи його, доходила до крайнощів – мордувала розлукою із сім’єю, ні на йоту не вдалося принизити у Стусові Людини, перевиховати чи зламати його.

За близько півтори години суцільної кульмінації, емоційного вибуху перед очима глядачів калейдоскопічно проходить життя славетного поета Василя Стуса. П’ять кіл – дитинства, поезії, любові, самотності та смерті. Одне емоційніше й напруженіше іншого. Тут – і трагічність долі самого Стуса, і жорстокість радянської системи, і філософія поетичного слова, яке залишив письменник українцям у спадок. «СТУСОВЕ КОЛО» – коло людей, які пройшли свій шлях до Стуса і об’єдналися у літературно-музичному проекті.

«СТУСОВЕ КОЛО» – це не традиційний вечір пам’яті, а літературно-музичне дійство, яке пропонує нову форму вечорів-спогадів відходячи від заскарузлих традицій.

коротко про учасників…

Режисер: Сергій ПРОСКУРНЯ

Дмитро СТУС

Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, літературної премії «Тріумф», головний редактор літературно-критичного часопису «Київська Русь». Кандидат філологічних наук, літературознавець, член Асоціації українських письменників. Син поета Василя Стуса. Упорядник, автор коментарів, передмов до книг Василя Стуса «Веселий цвинтар», «Вікна в поза простір», «Золотокоса красуня», «Листи до сина», «Палімпсест» та ін. Автор більше сорока наукових робіт, кількох сотен публіцистичних статей та книги «Василь Стус. Життя як творчість», що отримала гран-прі у всеукраїнському рейтингу «Книга року-2004», а її автор – Національну премію.

Роман СЕМИСАЛ

Виконавець головної ролі Василя Стуса у виставі Ольги Гаврилюк «Йду за край» – одній з перших спроб правдиво розповісти про життя та творчість Василя Стуса, про події, що відбувалися у 1970-1980 роках. Вистава побудована на віршах, листах, щоденниках, статтях, документах, свідоцтвах, заявах сучасників та осіб, що брали участь у цих подіях. Ідея вистави належить Роману Семисалу.

Це була перша вистава у Театрі російської драми українською мовою.

СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК

Визнані лідери арт-року в Україні, професійний музичний колектив, лауреат національного конкурсу «Нові Імена» (1987), лауреат фестивалю «Червона Рута» 1989 та 1991 років, а також премії ім. Василя Стуса (1998) за збереження та пропаганду української культури.

Сьогодні Леся та Галя Тельнюк мало не єдинi з-помiж вiтчизняних виконавцiв використовують лише високу поезію (Євген Маланюк, Павло Тичина, Василь Стус, Богдан-Ігор Антонич, Іван Драч, Ліна Костенко, Леся Українка, Станіслав Тельнюк), виступають винятково «наживо» дотримуючись найвищих фахових вимог.

У 2000-2001 роках відбулася перша спроба творчої співпраці з театром. У Львівському драматичному театрі імені Марії Заньковецької, під керівництвом Федора Стригуна, було поставлено виставу «У.Б.Н.»: автор тексту – Галина Тельнюк, автор музики пісень до вистави – Леся Тельнюк. Драма «У.Б.Н.» стала культовим явищем та з успіхом пройшла містами України.

Музиканти, які працюють з дуетом: Олег ПУТЯТІН, Роман СУРЖА, Іван НЕБЕСНИЙ, Микола ТОМАСИШИН.

Звукорежисер: Костянтин КОСТЕНКО.

http://koronatsiya.com

партнери та спонсори