Коронація слова

Лауреатка «Коронації слова» Зінаїда Луценко презентувала в Черкасах роман

22.12.2013

Лауреатка «Коронації слова» Зінаїда Луценко презентувала в Черкасах роман. Каже, свою «Необдуману Міловицю» подавала на літературний конкурс декілька разів. І лише з третьої спроби їй пощастило – журі конкурсу таки помітило її творіння. Учителька із Монастирищини, а віднедавна майстриня пера, на зустрічі з читачами розказала про свої амбітні плани – стати «Золотим письменником України» й отримати Шевченківську премію. Українську Джоан Роулінг чули й наші кореспонденти.

Її життєве гасло – «Якщо я чимось займаюсь, це має бути «червоний диплом». Учитель із 20-літнім стажем Зінаїда Луценко перші свої письменницькі кроки робила російською. Її фантастичні твори друкував журнал «Cosmopolitan», а нині в одному з видань вона веде рубрику про виховання дітей. Декілька разів письменниця-початківець надсилала власні рукописи на літературні конкурси, однак зазнавала фіаско.

Зінаїда Луценко, письменниця: «Уже в мене була така думка, що я не повинна писати монументальні твори. Я маю журналістикою займатися, а література – не моє. Тому що ці твори є такого жанру журналістського. Вони швидкі, динамічні, з незвичайним кінцем, читаєш одне, а виходить інше. Коли будете читати, спочатку смішно, а тоді доходиш до кінця і говориш: «Та щоби вона здохла, якщо так зробила».
Історичну любовну сагу під назвою «Без благословення» критики визнали лише із третьої спроби, коли Зінаїда Луценко змінила стиль твору та його назву. Каже, початок роману і його нове ймення – «Необдумана Міловиця» – осяяли авторку, коли вона пилососила кімнату.

Зінаїда Луценко, письменниця: «Я швиденько кидаю того мого пилососа, кидаю все. Відчинені вікна, швиденько вмикаю комп’ютер і починаю переробляти текст в епістолярному стилі, неначе я звертаюся до бабусі у вигляді листа. Отак я його надрукувала та відправила на «Коронацію слова». І він переміг із такою назвою, в такому стилі».
Лауреатство на «Коронації слова» надихнуло авторку на написання нових творів. Зінаїда Луценко каже: після конкурсу упродовж місяця написала новий роман. Але про що він, не зізнається.

Людмила Фіть, голова ГО «Книжковий маестро»: «Знаєте, завжди до когось звертаємось – то в Київ, то в Харків. Шукаємо, хто там найкращий. У нас же свої є. І вони – гарні. Ми раді, що і в нас є такий автор, що отримав 2-гу премію в «Коронації слова».
Зінаїда Луценко розповіла й про свої амбітні плани – отримати звання «Золотий письменник України» та стати лауреатом Шевченківської премії. А ще – опублікувати вже готовий роман зі шкільного життя, який вона обіцяє оприлюднити, коли покине вчительські лави.

Джерело: Телерадіокомпанія ВІККА

 

партнери та спонсори