Коронація слова

Коронаційне закулісся, або Творимо літературу разом

01.06.2013

Цього року “Коронація слова” обіцяє бути ще більш цікавою, оригінальною, інтерактивною сповненою драйвом, непідробними емоціями та приємними несподіванками: організатори, спонсори та засновники масштабного мистецького проекту України поділилися планами на 13 коронаційний рік зі ЗМІ.

30 травня до “Укрінформу” на своєрідне інформаційне рандеву завітали представники преси, радіо та телебачення, щоб поспілкуватися з коронаційною командою та зазирнути за лаштунки українського Літературного Оскара.
Коронаційне закулісся, або Творимо літературу разом
XIII Церемонія “Коронації слова” підготувала справжню феєрію для мистецького світу: на літературному святі будуть частування від “Kraft foods”, танцювальні майстер-класи від “Аrthur Murray Dance Studio”, “Золотий пістоль” від Андрія Кокотюхи, ретро-фотосесія від Центру креативної фотографії, благодійна лотерея, та багато-багато іншого.

Святковою програмою з пресою поділилися засновики “Коронації слова” – Юрій та Тетяна Логуші, “солодкий спонсор” проекту – Руслан Кавацюк, кінознавець та суддя конкурсу – Ігор Грабович, поетеса та літературна донька “Коронації” – Олеся Мудрак, а також молоді партнери: керівник відділу заходів готелю “Прем’єр Палас” – Олександр Дончук та директор Arthur Murray Dance Studio – граційна Ольга Струк.

Першою спілкування із журналістами на правах засновниці проекту розпочала пані Тетяна Логуш. Вона наголосила, що тринадцята “Коронація” – важлива подія, якщо не для усієї літературної спільноти, то для неї з паном Юрієм точно. Адже розпочиналося усе з ідеї, з любові до мистецтва, до літератури, до книги, а сьогодні конкур виріс, оформився, перейшов на новий рівень. Пані Тетяна подякувала спонсорам, партнерам, меценатам, благодійникам, що небайдужі до долі проекту, адже завдяки тісній співпраці Літературний Оскар спромігся вручати нагороди талановитим українцям цілих дванадцять років поспіль.
Коронаційне закулісся, або Творимо літературу разом
“Для нас честь підтримати конкурс. Ми раді бути причетними. Сила прикладу дієвіша, ніж сила слова, тому своїм прикладом, хочемо надихнути українців на партнерство” – говорить найвідданіший благодійник “Коронації слова” – Руслан Кавацюк, керівник відділу корпоративних справ компанії “Kraft foods”.

“Солодкий” доброчинець зізнався, що компанія є палкою шанувальницею творчих плодів “Коронації” (у “Kraft foods” навіть літературна полиця з коронованими творами облаштована). Працівники “Крафту” постійно читають, та й сам пан Руслан від коронаційних книжок рідко може відмовитися, адже тексти “дихають сучасністю”, вони незаконсервовані та оригінальні.

А як по-іншому, якщо твір, перш ніж потрапити до рук читача, проходить усі кола “Коронації”? Для команди конкурсу важливо розгледіти талант та дати йому можливість реалізуватися, саме тому головною умовою “Коронації слова” є те, що “перша премія” не може подавати твір наступного року, адже так важливо відкривати нові імена, а таких за дванадцятирічну історію проекту нарахувалося аж 275.

Ігор Грабович, один із суддів “Коронації слова” говорить, що письменники надсилають усе більше гідних робіт. Палітра авторської творчості помітно розширилася географічно, тематично, ідейно, жанрово та образно. Цього року на суддівському столі зустрілося чимало рукописів про Львів та Одесу, історично-патріотичних текстів, творів на релігійну тематику, зародився навіть такий жанр як “українське фентезі”.

І хоча переможець один, талановиті автори також отримають свої відзнаки: конкурсом передбачені спецпремії та нагороди від Андрія Кокотюхи, Олесі Мудрак, Католицького університету, шевченківців та драгоманівців.

Але це не останні сюрпризи Церемонії: короновані текстотворці дивуватимуть не тільки глибиною свого літературного таланту, а й хореографічними здібностями. Танцювальна школа Arthur Murray підготувала справжню танцювальну феєрію для письменників та гостей свята із запальною сальсою, пристрасним танго, тендітним вальсом, веселим твістом.

Наостанок пані Тетяна Логуш ще раз подякувала спонсорам за підтримку, дівчатам-організаторам – за працьовитість, ідейність, новаторство, письменникам – за талант, без якого усі старання були б марними.

12 коронаційних років поспіль український Літературний Оскар відкриває нові імена у вітчизняній бібліотеці літератури, народжує якісні, оригінальні, цікаві книги, що можуть скласти конкуренцію світовим шедеврам сучасності.

Літературні батьки проекту Юрій та Тетяна Логуші кажуть, що “кожний автор – це нова сторіночка у сучасній літературі, це нова універсальна історія, тому важливо, щоб молоді таланти відкривалися як для України, так і для світу”.

Дванадцятирічна робота “Коронації слова” дає успішні літературні плоди. Затяті книгоїди мають змогу читати українських авторів. Українські автори мають змогу бути прочитаними. Це головна мета літературного конкурсу Логушів, що ось уже стільки років поспіль успішно втілюється в життя спільними зусиллями вітчизняних словолюбів.

Юлія Мерзлюк

Генеральні партнери

Генеральні партнери

Партнери

Партнери

Iнформаційні партнери

Iнформаційні партнериhttp://koronatsiya.com

партнери та спонсори