Коронація слова

«Гніздо горлиці»: від «Коронації слова» до «Золотої дзиґи»

20.04.2017

Фільм «Гніздо горлиці», знятий за сценарієм лауреата Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Василя Мельника, отримав 6 перемог у номінаціях української кінопремії «Золота дзиґа»

20 квітня відбулася перша церемонія нагородження кінопремії «Золота дзиґа», заснована Українською кіноакадемією. Варто зазначити, що нову відзнаку вже називають «українським Оскаром».

Фото: promin.cv.ua

Фото: promin.cv.ua

Лідером номінацій став фільм режисера Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», який переміг у 6 номінаціях із 13 запропонованих, а саме:

  • «Найкращий фільм»
  • «Найкращий режисер»
  • «Найкраща акторка у головній ролі»
  • «Найкращий актор у головній ролі»
  • «Найкращий актор другого плану»
  • «Найкраща акторка другого плану»

Цікавим є те, що автор сценарію “Гніздо горлиці” Василь Мельник у 2012 році став лауреатом престижного Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Уже тоді він запам’ятався своєю оригінальністю, — розповідає президент фонду «Мистецька скарбниця» і співзасновниця літературного конкурсу «Коронація слова» Тетяна Логуш.

«Гніздо горлиці» був єдиним рукописом, написаним не на комп’ютері, а на друкарській машинці, чим і запам’ятався жюрі літературного конкурсу «Коронація слова», — розповідає Тетяна Логуш.

Також вона зазначила, що перемога фільму «Гніздо горлиці» за однойменним сценарієм Василя Мельника, була очікуваною.

«Перемога сценарію в українській кінопремії «Золота дзиґа», на основі якого був відзнятий фільм, ні для кого не було несподіванкою. Це така тема, яка на сьогодні є актуальною і болючою для українського суспільства. Це реальний сюжет, коли розпадаються сім’ї, а діти живуть безбатченками», — зазначила Тетяна Логуш.

Президент фонду «Мистецька скарбниця» і співзасновниця Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Тетяна Логуш наголосила, що лауреати літературного конкурсу у своїх рукописах відображають актуальні проблеми та здобутки суспільства, тому режисери мають більше звертати увагу на українських авторів, від співпраці з якими народжуються такі кіношедеври, як фільм «Гніздо горлиці».

«Я голосувала за цей фільм, бо дійсно, рівних на цій кінопремії не було. «Коронація слова» — це потужний літературний рух і літопис сучасних потреб нашого суспільства».

Нагадаємо, що цього року Міжнародному літературному конкурсу «Коронація слова» виповнюється 17 років.

партнери та спонсори