Коронація слова

Коронація слова в бою

12.06.2014
Жанна КУЯВА

Жанна КУЯВА

…Ми всі думали, чи доречно проводити подібні заходи в часи, коли в країні війна і вбивають найкращих українців, сміливців-патріотів. Але водночас ми добре знали, що йдемо на цю подію не танцювати й співати, а почути назви найкращих п’єс, кіносценаріїв, віршів та романів 2014 року, відзначених членами журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Так і було.

А ще ми поспішали до столичного Будинку офіцерів збройних сил України, де в часи Майдану, зокрема під час боїв на вулиці Інститутській, було облаштовано пункт найпершої медичної допомоги, аби зустрітися з однодумцями та побратимами. Бо всі ми тепер живемо однією лише думкою-мрією – мирним, сонячним і безслізним небом над головою.

Отже, «Коронація слова-2014» відбулася. Все минуло швидко й без пафосу. До Києва з усієї країни, навіть зі сходу та Криму, що радувало найбільше, з’їхалося багато людей, які пишуть. Всі раділи своїм нагородам, і чужим. Направду. Бо то час, бачте, такий повчальний, коли позитиву та добра зичиш не тільки собі – всій країні. Спільне горе об’єднує… Дякуємо подружжю Тетяні та Юрію Логушам, засновникам конкурсу, за щирість, добрі напутні слова, патріотизм.

Тішуся за переможців…

…За чарівну й талановиту киянку Тетяну Белімову, авторку вже виданого торік роману «Київ.ua», який здобув на «Коронації слова-2013» третю премію. Цьогоріч Тетяна отримала найвищу нагороду, її новий роман «Вільний світ» визнали найкращим. Цей твір, як розповіла сама письменниця, то її родинна історія про часи Другої світової війни, про те, як в умовах тоталітаризму людина однаково знаходить можливості розбудувати свій вільний світ.

…За Світлану Талан із тривожної Луганщини, за її роман «Розколоте небо» і відзнаку «Вибір видавця».

…За сумчанина Євгена Положія, письменника й редактора, який дуже потерпів через свою громадянську позицію від колишніх владців-регіоналів: його били, переслідували, через що мусив переховувати родину… Але пан Євген вистояв, окріп і приїхав до столиці, аби отримати диплом із відзнакою «Вибір видавця» за рукопис «Діти риб». …За безстрашну тернополянку Лілію Мусіхіну, яка була активісткою Майдану і досі всіляко підтримує захисників нашої Вітчизни. На «Коронації слова-2014» високо оцінили її роман «Звичайник».

…За доньку моєї доброї подруги й письменниці Міли Іванцової Галину, яка написала перший роман «Поверни мене в Японію» й одразу отримала лауреатство. Вітаю, Галинко!

…За неодноразових коронаційних лауреаток Оксану Радушинську з хмельницького Старокостянтинова та Наталку Доляк із Вінниці.

…За лауреатку першої премії в номінації «Кіносценарї» Віру Мельник та її доробок «Легенда про Сковороду».

…За всіх-всіх-всіх!

…І за себе тішуся, певна річ. За свій новий роман «Дерево, що росте в мені», котрий на цьогорічній «Коронації слова» отримав спеціальну відзнаку «За психологічну глибину та розкриття міжособистісних стосунків», визнаний як «Найкращий соціально-психологічний твір». Дякую експертам, бо справді цей твір виростає, мов те дерево, з лона людської душі, кріпиться на коренях людського досвіду й пережитків, тягнеться дорогою до щастя, як і будь-яке галуззя в’яжеться до сонця… Це роман про Дерево, яке росте в кожному з нас, Дерево роду, Дерево життя, Дерево наших неповторних «Я». Маємо берегти його, аби не втратити себе… Це роман і про велику Любов: людини – до рідної землі, матері – до доньки, батька – до синів. А ще – про двох людей зі скаліченими тілами, але – прекрасних серцями…

Дуже хочеться, аби цей твір вам сподобався, проріс вашою симпатією і навіть зацвів відгуками:)

Читаймо!

І хай не буде поміж нас війни!

Слава Україні!

Джерело: Інформаційне видання “Слово Волині”

партнери та спонсори