«Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка візьме участь у LET’S CEE Film Festival

28.02.2017

Фільм українського режисера Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» відібрано для участі у фестивалі LET’S CEE Film Festival серед повнометражних фільмів. Фестиваль вже вп’яте проходитиме у Відні, Австрія з 21 по 27 березня.

Показ фільму «Гніздо горлиці» заплановано 25 і 26 березня. На фестивалі стрічку представлятиме особисто режисер Тарас Ткаченко.

LET’S CEE Film Festival презентує кращі фільми з Центральної та Східної Європи. Головною метою фестивалю є не лише просування фільмів й підтримка талановитих кіномитців, але також налагодження, становлення та розвиток міжкультурного діалогу. Мета якого – допомогти кращому взаємному розумінню і терпимості між людьми, як на національному, так і на міжнародному рівні.

«Гніздо горлиці» — переможець 4-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво фільму здійснили Продюсерський центр «Інсайт Медіа» (Україна) та «4 Rooms» (Італія). «Гніздо горлиці» – драма, в основу якої лягли реальні події. Служба українки Дарини (Римма Зюбіна) в італійській родині була б нестерпною, якби не син старої синьйори, Алессандро (Мауро Чіпріані). В кожного з них є своє минуле, яке не відпускає, але тепло і щирість притягують їх одне до одного. Після повернення в Україну до чоловіка (Віталій Лінецький) і доньки, Дарині доведеться зробити непростий вибір між життям яке вона знала і тим, яке привезла з собою.

Сценарій фільму, автором якого є Василь Мельник, переміг на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» у 2012 році, а журі Одеського міжнародного кінофестивалю визнало «Гніздо горлиці» Найкращим українським фільмом 2016-го року. Також фільм відзначено на Міжнародному кінофестивалі Мангейм-Гайдельберг призом екуменічного журі, виконавиця головної ролі Римма Зюбіна – Special Achievement Award.

У широкий прокат фільм вийшов 10 листопада 2016 року. Вже за перший вікенд «Гніздо горлиці» побачили понад 9 тис. глядачів, касові збори першого вікенду склали 550 тис. грн. За час прокату фільм подивилися більше 25 тис. глядачів і касові збори за даними Box Office Mojo склали 52,064 тис. дол. США, що дорівнює близько 1,5 млн. грн.

партнери та спонсори