Коронація слова

«Коронація слова-2016» відкриває нові імена

16.06.2016

14 червня в прес-центрі інформаційної агенції «Укрінформ» засновники Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» підвели підсумки 16-го конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та оголосили імена нових лауреатів літературної відзнаки «Золоті письменники України».

За словами засновників конкурсу Юрія та Тетяни Логушів, вже 16 років «Коронація слова» зберігає свою унікальність і розвиває новітню українську культуру.

зліва направо: Р. Романюк, О. Сергієнко, Л. Ніцой, Т. Логуш, Ю. Логуш, А.Кокотюха, І. Роздобудько, С. Пономаренко

зліва направо: Р. Романюк, О. Сергієнко, Л. Ніцой, Т. Логуш, Ю. Логуш, А.Кокотюха, І. Роздобудько, С. Пономаренко

Юрій Логуш здивував Паоло Коельо українською «Коронацією слова»

koronatsija2016-2

Юрій Логуш: Я час від часу переглядаю, які існують літературні конкурси в інших країнах, і в жодній з них (і це мені підтвердив Паоло Коєльо в приватній розмові),  немає відкритого конкурсу рукописів, як це є у нас в Україні. Наша мета – відкривати нових письменників, щоб в жодному разі не повторилась історія 90-х років, коли українська книжка майже зникла з полиць країни, а видавництва зачинялись.  Саме тоді ми придумали цей конкурс з абсолютно унікальними умовами: твори анонімно оцінюються компетентним журі та експертами в декілька етапів, а з автором твору-переможця знайомляться лише під час Церемонії нагородження. За 16 років «Коронація слова» стала своєрідною біржею, де видавництва змагаються між собою за право видати твір переможця. І якщо на початку 2000-х років ці твори видавалися невеликими тиражами

(іноді по два романи в одній книжці), то сьогодні ми маємо тиражі в сотні тисяч. «Коронація слова» пишається, що за 16 років відкрила Україні та світові 550 українських авторів. Лауреати нашого конкурсу видали 700 романів із сукупним накладом понад 15 мільйонів примірників, і це без державної підтримки, прямим шляхом «письменник-читач».

 «Коронація слова» започатковує нову номінацію – «Ділова література»

koronatsija2016-3Під час прес-конференції президент Фонду Василя Хмельницького K.Fund Роман Романюк оголосив про співпрацю з конкурсом «Коронації слова».

Роман Романюк: Фонд створений для підтримки проектів у галузі освіти та економіки, і з конкурсом «Коронація слова» його єднає бажання сприяти розвитку особистості та пошуку нових ідей.  Наша мета – зробити ділову та економічну літературу доступною кожному українцю, тому цього року разом з «Коронацією слова» та фондом «Мистецька скарбниця» ми започатковуємо нову номінацію – «Ділова література». До участі у змаганні будуть прийматися твори про підприємництво, реальні проекти та кейси, дослідження, інновації, менеджмент сучасного світу. K.Fund затверджує премію розміром 15 000 грн за I місце (II і III місця по 10 000 і 5 000 грн).

Книга допомагає віськовослужбовцям не втрачати зв’язок з життям

koronatsija2016-4Начальник відділу гуманітарної політики Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Сергієнко Олексій подякував від імені військовослужбових засновникам конкурсу за гуманітарну книжкову допомогу та попросив письменників якомога більше висвітлювати подвиги солдат, їх героїзм та мужність.

Сергієнко Олексій: На фронті війна, рвуться снаряди, свистять кулі, гинуть люди, але на все, що відноситься до мистецтва та творчості, воєнні чекають. І коли ми в минулому році одразу після прес-конференції завантажили в машину дві величезні коробки коронаційної літератури, вона вмить розійшлась по армійським бібліотекам. Я навмисне не буду називати, яких авторів читають більше, але усі твори, що пройшли через конкурс, користуються великою популярністю – читають їх із задоволенням. Бо людина на фронті хоче не тільки воювати. Коли вона тримає на фронті книгу, то і почуває себе зовсім по-іншому. Військові не хочуть втрачати зв’язок зі звичайним життям. А книги і література їм у цьому дуже допомагають, бо тут поєднана і мужність, і лірика, і кохання, і духовність. Ми вдячні, що «Коронація слова» та багато волонтерів нас підтримують. Ми віддячимо вам сумлінністю та мужністю.

Засновниця конкурсу Тетяна Логуш підтвердила, що саме тема війни, АТО, революції гідності, заробітчанства вже декілька років змальовує історичний та сучасний портрет сучасної України. Ще цього року з’явилось багато творів на історичну тематику (про Довбуша, Степана Бандеру, Соломію Крушельницьку, героїв Крут,  та інших).

koronatsija2016-5

Вперше дитячу книжку оцінило дитяче журі

Письменниця та керівник дитячої номінації конкурсу Лариса Ніцой розповіла, що введення нових критеріїв оцінювання дитячих номінацій за віковою категорією виправдало себе і надало можливість об’єктивно та чесно обрати переможців.

koronatsija2016-6

Лариса Ніцой: Ми помітили, що в країні є дуже багато конкурсів дитячої книги, але членами журі у ньому виступають завжди дорослі. Отож, минулого року я звернулась до Тетяни Логуш, щоб провести з «Коронацією слова» експеримент  –  запитати у дітей, чи цікава їм та книжка, що обирають дорослі? Тетяна погодилась, і ми паралельно з дорослим у дитячих номінаціях заснували ще й дитяче журі. Для цього ми організували інтернет голосування, де діти з допомогою батьків ставили свою оцінку.

Втім на нас чекав сюрприз: діти влаштували революцію. Вони сумлінно прочитали твори, і коли прийшов час голосувати, думки розійшлись. Дітям молодших класів сподобався один твір, школярам середнього віку  – інший, а ось діти 15 років, яким вже цікава тема кохання і політики, почали відстоювати свій вибір.  Отож наше молодше журі цілком слушно зробило нам зауваження: не можуть між собою змагатися твори для маляток та дорослих дітей. Ми почули наших юних експертів, тому з пані Тетяною Логуш розширили номінації та поділили твори на вікові групи: для дошкільного, молодшого, середнього, старшого шкільного віку та юнацтва. Отож переможців у дитячій номінації цього року буде значно більше.

«Золоті письменники України» про творчі плани та стан української літератури

Письменниця, кіносценарист, лауреат відзнаки «Золоті письменники України» Ірен Роздобудько розказала про свої творчі плани (письменниця закінчила сценарій для блокбастеру за твором Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»,  в вересні вийде її роман «Тут  і тепер»). Вона побажала державі розвивати кіноіндустрію та видавництво, а  «Коронації слова»  –  продовжувати відкривати нові імена в українській літературі. Відома українська письменниця запропонувала робити виїзні конкурси «Коронації слова», зокрема на Донеччині, бо там, за її словами, уже зрозуміли що українське слово вкрай потрібне.

koronatsija2016-7

Сергій Пономаренко – письменник та сценарист, що у цьому році стане лауреатом відзнаки «Золоті письменники України», розказав про свій 15-річний творчий шлях та підняв тему співпраці «письменника і видавця».

koronatsija2016-8

Сергій Пономаренко: Нажаль, у нас в країні дуже мало потужних видавництв. Насправді, їх тільки два – це «Клуб сімейного дозвілля» та «Folio», інші – невеликі. І чесно кажучи, молодому невідомому автору вийти в світ сьогодні практично неможливо.  Видавництво не хоче «ростити»  свою зірку, а воліє, щоб прийшов вже розкручений автор, з ім’ям. Тому конкурс «Коронація слова» – це те, що потрібно молодим авторам, щоб видати свою книжку та отримати путівку в життя.

Авторам рукописів треба починати працювати «по-дорослому»

Андрій Кокотюха – письменник, сценарист, лауреат відзнаки «Золоті письменники України» підняв гостру тему якості та гостроти сюжетності українських творів.

koronatsija2016-9

Андрій Кокотюха: На мою думку треба вже сьогодні привчати починаючих авторів, що вони будуть створювати продукт з метою його продажу та прибутку, а отже цей продукт має бути найвищої якості, і працювати над ним слід в рази серйозніше. В мене 57 книжок, 9 кінопроектів за рік, але всі видавці, і тим більше всі продюсери заставляють переписувати кожен рядок, доки не буде відшліфоване кожне слово. І я переписую, адже розумію, тільки так якісний продукт побачить світ.

Головним очікуванням прес-конференції стало оголошення імен цьогорічних лауреатів літературної відзнаки «Золоті письменники України». Ними стануть Тимур Литовченко, Сергій Пономаренко, Любко Дереш, Дара Корній, Володимир Лис, Алла Сєрова, Ганна Чубач та Сергій Ухачевський. Відзнаки номінантам премії буде вручено 16 червня у Київському академічному  театрі оперети під час урочистої Церемонії нагородження переможців конкурсу «Коронація слова».

(з повною версію прес-конференції ви можете ознайомитися за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=1XFgaEkgc3M )

партнери та спонсори