3 українські книги, які змусять повірити в фантастику

24.02.2020

Українська фантастика жива! Попри всі проблеми та перепони, вона зміцнюється і вже майже твердо стоїть на ногах. А якщо ви досі впевнені у тому, що якісних українських фантастичних творів нема, то радимо переглянути цю невелику дoбірку.

"Душниця", Володимир Арєнєв
“Душниця”, Володимир Арєнєв

Цей філософський фантастичний роман вже здобув чимало схвальних відгуків. «Душниця» – твір, що висвітлює проблему, важливу і болісну не лише для підлітків, але й для дорослих. Він про те, як ми переживаємо чиюсь смерть, зокрема у родині. Про те, що почуття провини цілком природне і про те, що комусь інколи необхідна особлива увага та турбота інших членів сім’ї. Попри сумну тему роман читається легко і дає тисячі приводів для роздумів.

Сюжет:

Це місто дуже схоже на наше. Тут є мобілки, інтернет, літаки, телевізори… Школярі так само полюбляють прогулювати уроки, батьки інколи надто зайняті собою. Єдина різниця – повітряні кульки, які можна частіше побачити в найрізноманітніших місцях. А все тому, що в цих кульках після смерті зберігають душі близьких людей. У них – або у величезній давній вежі, яка називається душницею.

Ґуаякільський парадокс", Макс Кідрук
Ґуаякільський парадокс”, Макс Кідрук

Якщо сприймати цю книгу виключно як продовження першої частини, то ви можете знайти невеликі недоліки. Такий підхід (коли із самого початку знаєш, у чому вся сіль) не завжди спрацьовує, адже починаєш дивитися на головних героїв, у яких розгадка лежить буквально під носом, і хочеться закричати до них через сторінки книжки, це знання пульсує десь під черепом і не дає заспокоїтися. Проте, прочитавши післямову, ви зрозумієте, що це не повноцінне продовження “Бота 1”, а лише невелике сюжетне відгалуження, яке відходить від першої частини.

Що ж ми маємо цього разу? Тимур, Лаура і Ріно, старі знайомі, що розішлися своїми дорогами та мають свої психологічні травми після Атаками, знову збираються разом. Вони, плутаючись у здогадках, розплутують клубок, який закрутило те, що зародилося у лабораторії серед пустелі. Персонажі змінилися, став іншим їх спосіб мислення, поведінка. За п’ять років вони перетворилися на нових людей, та попри все це – залишилися такими ж. Події у Еквадорскому Ґуаякілі не залишать вас байдужими, вам захочеться поринути до світу ботів знову і знову. Читаючи цю книгу, можна навіть не вмикати фантазію, не треба нічого уявляти, адже ти просто різко опиняєшся серед пустелі разом з головними героями.

Сюжет:

Тимур був перспективним програмістом, але після невдалого експерименту більше не може займатися улюбленою справою. Він намагається вести звичайне життя, щоб забути минуле. Тимур не знає, що спогади знову стали реальністю, і на вулицях панує жорстокість і страх.

"Печера", Сергій і Марина Дяченки
“Печера”, Сергій і Марина Дяченки

Чи можливий світ без воєн, пролиття крові і насильства? Марина і Сергій Дяченко впевнені, що можливий, тому пропонують нам почитати роман-притчу в стилі міського фентезі “Печера”. Книги цих авторів відрізняються особливим стилем викладу, незвичними сюжетами і фіналами, в яких автори часто дають лише натяк на кінцевий результат подій і дають читачеві свободу вибору. Обережно! Книги Дяченків викликають майже наркотичну залежність! Для вашої ж безпеки радимо читати не більше, ніж один твір на тиждень.

Сюжет:

Дія роману Марини та Сергія Дяченків «Печера» відбувається в місті, в якому нема злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Тому що свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, яка регулюється звичайними нормами і правилами. А вночі до їх «послуг» Печера – світ поза свідомості, який наповнений дивними і жорстокими створіннями. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, які заборонені у світі реальному. Але де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?…

Ліза Лашкул

партнери та спонсори