Прем’єра фільму «Будинок “Слово”» пройде в Харкові

27.10.2017

27 жовтня в харківській івент-зоні «Фабрика», а 28-го – в кінотеатрі «8/5» пройде українська прем’єра документальної повнометражної стрічки режисера Тараса Томенко «Будинок Слово”». Фільм розкаже про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30-х роках в Харкові. Про те, як 1928 року під одним дахом в харківському будинку з назвою «Слово» було зібрано цвіт української культури – письменників, поетів, художників, режисерів, – і протягом наступних 6-9 років всіх репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії.

В 66-ти квартирах будинку жили найвідоміші митці, які наразі є класиками. Це і Микола Хвильовий, і Майк Йогансен, і Павло Тичина, і Наталя Ужвій, і Володимир Сосюра, і Остап Вишня, і Олесь Курбас, і Михайло Яловий, і Іван Багряний, і Раїса Троян та інші. Авторами сценарію виступили Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук, у співпраці з літературознавцем Яриною Цимбал.

Творці використовували лише документальні матеріали, фотографії та кінозйомку, яку витягли з архівів СБУ, інститутів та університетів, недоступну раніше для широкого глядача. Але «Будинок Слово”» більше ніж документальний фільм: поєднання тисяч цитат самих письменників та поетів, НКВіСтів, партійних бонзів та тогочасних сексотів, утворили сильний емоційний і мистецький твір. 16 жовтня його світова прем’єра відбудеться на Варшавському кінофестивалі, одному з п’ятнадцяти кінофорумів класу «А».

Тарас Томенко є знаним українським режисером, лауреатом Берлінського кінофестивалю, київського фестивалю «Відкрита ніч» і конкурсів Держкіно України. І якщо наразі готовий до прокату його документальний фільм «Будинок Слово”», на 2019-й рік запланований вихід художнього «Будинку Слово”», робота на яким вже ведется.

На презентації стрічки до Харкова приїде велика делегація з Києва, в якій будуть продюсери Юлія Чернявська і Олег Щербина, режисер Тарас Томенко, письменники Оксана Забужко та брати Капранови, співачка та поетеса Марійка Бурмака, голова Держкіно України Пилип Іллєнко, Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, член комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко, котрий разом з цим є асоціативним продюсером фільму.

Фільм було створено компанією Fresh Production Group, два фільми якої цього року вже були представлені в конкурсах кінофестивалів класу «А» (повнометражний «Ізі» Андреа Маньяні в Локарно і короткометражний «Папуга, що говорить» Ірини Асонової в Монреалі).

«Будинок Слово”» є лауреатом конкурсного відбору Держкіно України, і знімався за його підтримки. А до широкого прокату випускається дистриб’юторською компанією «Артхаус Трафік». Генеральний медіапартнер – ТРК «Україна».

В широкий прокат фільм виходить 9 листопада.

партнери та спонсори