Zubchenko_Olexandr200Зубченко Олександр Михайлович народився 4 вересня 1955 року в м. Боярка Київської області. Коли навчався в школі, активно приймав участь у художній самодіяльності, грав у міському духовому оркестрі, займався спортом, зокрема, важкою атлетикою, боксом і стрибками з парашутом. Писав вірші, які публікувалися в районній газеті. Починаючи з 1984 року навчається у літературній студії відомого дитячого поета Василя Зайця, який на той час був головним редактором районної газети. Вірші О.Зубченка публікуються в газетах і журналах, а його віршовані гуморески – в гумористичному журналі “Перець”.

Згодом почав писати пісенну поезію та співпрацювати з відомим фольклорним колективом “Козацькі забави”, з яким були записані жартівливі пісні “Козацький блюз”, “Жук із Колорадо”, “Шабелька”, “Пісня про Байду”, “Моя Україна”, “Стежина” та декілька інших. В 2007 році Олександр Зубченко на замовлення Київського Головного управління культури написав лібрето народного мюзиклу “Колода” на музику В.Домшинського, який був поставлений на сцені силами двох етнографічних колективів – “Козацьких забав” та “Калини”, етнографічного народного колективу. Мюзикл з великим успіхом був зіграний в багатьох містах України, демонструвався по телебаченню на телеканалі “Культура”, а фінальна пісня “Моя Україна” звучить весь час в репертуарі “Козацьких забав” на гастрольних поїздках.

Окрім того, О.Зубченко написав більше сорока пісенних поезій на музику В.Хурсенка та Е.Малахової, які виконуються не тільки в Україні, але й в Росії та Канаді. Декілька пісень було написано для дитячої аудиторії та дитячих хорових колективів. Є у творчому доробку О. Зубченка пісні на власну музику.

В 2010 році Олександр Зубченко написав першу частину історико-пригодницького роману-трилогії “Перемагаючи долю” про звитяжні подвиги українських козаків у визвольних війнах, що передували війні проти польського панства 1948 року під проводом Б.Хмельницького. Цей роман здобув І премію Всеукраїнського літературного конкурсу “Коронація слова” в номінації “Романи для дітей від 13 до 18 років”. Вийшов друком у “Видавництві Старого Лева” в серпні 2014 року та увійшов до фіналу “Книги року ВВС-Україна” в грудні 2014 року. Наразі у “Видавництві Старого Лева” готуються до видання друга і третя частина роману трилогії “Козацьке щастя” та “Повій, вітре…”.

Олександр Зубченко має дві вищі освіти: закінчив Київський національний економічний університет та Національну академію державного управління при Президентові України, магістр державного управління. Працює в Національній академії з 1995 року, з 2012 року завідувачем сектору протокольного забезпечення. Одружений з 1985 року, має двох дочок 22-ти та 20-ти років. Зараз проживає у м. Вишгород під Києвом.

партнери та спонсори