Тарасов Валентин Миколайович (*7 квітня 1966Краматорськ) — український актордраматургписьменник,телережисер.

Народився 7 квітня 1966 року в місті Краматорськ Донецької області. Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. за фахом актор театру і кіно. Десять років працював актором у Дніпропетровському російському театрі ім. Горького. Паралельно працював на телекомпаніях м. Дніпропетровська, а потім Києва в якості сценариста, телеведучого, телережисера, головного режисера телекомпанії та режисера-постановника. Нині працює режисером на телеканалі «Інтер».

Як актор знявся в художніх фільмах: «Афганець» (Алімов), «Чужа гра» (Паша), дилогія «Кайдашева сім’я» (Лаврін)

Автор декількох кіносценаріїв. Має декілька творчих премій.

1999 рік — регіональна премія «Січеславна» за дебют у драматургії

2002 рік — телевізійна премія «Телетреумф» за найкращу економічну програму року (режисер програми).

2002 рік — премія Міністерства культури і мистецтв України на конкурсі за найкращий кіносценарій художнього фільму для юнацтва та молоді «Бранець».

2005 рік — Перша премія П’ятого Всеукраїнського літературного конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» у жанрі «кіносценарії і п’єси» за п’єсу «Скажена співачка з невідомим».

2006 рік — Третя премія Шостого Всеукраїнського літературного конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» у жанрі «кіносценарії» за кіносценарій «Бранець»

2010 рік — Перша премія «Гран-Коронація» Десятого Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” за п’єсу «Кар’єра»

2013 рік – Спеціальна премія Тринадцятого Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” за роман-комедію “Любий розпусник”

2014 рік – В рамках Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” спецвідзнака “Золотий пістоль” за кращій чоловічій роман «Чеслав. В темряві сонця» (російською “Чеслов. Воин древнего рода)

З 2004 року член Спілки письменників України.

Автор декількох п’єс: «Сезон шлюбних ігор», «Скажена співачка з невідомим», «Милий розпусник», «Сезон полювання на кохання», «Кар’єра», «Обережно! На арені хижаки!».

П”єса «Сезон шлюбних ігор» була надрукована у журналі «Кіно-театр», п”єса “Кар”єра” була надрукована у журналі «Дніпро», п”єса «Сезон полювання на кохання» була надрукована у збірнику «Сучастна українська драматургія» (випуск 3), п”єса «Скажена співачка з невідомим» була надрукована у збірнику «Потойбіч паузи»

П’єса «Милий розпусник» втілена в Луганському російському театрі, Сімферопольському українському музичному театрі та Ужгородському українському театрі, декількох народних театрах та Усть-Каменогірському обласному театрі (Казахстан) — постановка отримала винагороду, як найкраща вистава Східного Казахстану.

П’єса «Скажена співачка з невідомим» отримала Грант Президента України на втілення у Київському академічному Молодому театрі, де й була поставлена, а в 2009 поставлена також у Луганському українському театрі.

П’єса «Обережно! На арені хижаки!» поставлена в київському театрі «Браво»

П’єса «Сезон полювання на кохання» втілена на сцені Полтавського обласного театру та Тульському ляльковому театрі (Росія). У 2010 році ця п’єса увійшла в збірку «Антологія української драматургії» (том 4)

У 2008 році вийшов у світ перший роман «Отцеубийца. Дикое плем’я древних славян» (видавництво ЭКСМО.

У 2013 році роман вийшов російською мовою під назвою «Чеслав. Воин древнего рода» та українською мовою під назвою «Чеслав. В темряві сонця» (видавництво “Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля»)

У 2014 році вийшов в світ роман «Чеслав.Ловец тени» (видавництво “Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля»)

Знявся у фільмах:

партнери та спонсори