esaulovЕсаулов Олександр Юрійович, народився 18 листопада 1952 року у с.Ромачі, Просницького району Кіровської області, Росія, у родині військовослужбовця. Батько – Есаулов Юрій Павлович, зараз пенсіонер, мешкає у м. Вінниця, мати – Есаулова Клавдія Васильовна, померла у січні 2012р.. Має брата – Есаулова Олексія Юрійовича, який також мешкає у Вінниці.

У 1970 році закінчив десять класів Республіканської середньої школи-інтернат по класу кульова стрільба, кандидат у майстри спорту, неодноразовий чемпіон України. У 1970 році був призваний до лав Радянської Армії, де став срібним призером внутрішніх військ України та Молдавії по стрільбі з снайперської гвинтівки. В 1972 вступив до підготовчого відділення Київського інституту народного господарства, фінансово-економічний факультет якого закінчив у 1977році, за спеціальністю «Фінанси СРСР», кваліфікація економіст. Був направлений на роботу у Київський обласний фінансовий відділ, де працював до 1980 року на різних посадах. У листопаді 1980 р. був направлений у м. Прип’ять на посаду завідуючого міським фінансовим відділом. У 1985 р. обраний заступником голови Прип’ятського міськвиконкому. На цій посаді зустрів аварію на Чорнобильський АЕС. Приймав участь та особисто організовував різні заходи, пов’язані з евакуацією населення міста, подальшого його забезпечення житлом, роботою, виплату відшкодування за майно, що було залишено у Прип’яті і таке інше. За працю у ці дні у 2007 році нагороджений орденом «За заслуги» 3-го ступеня.

Після аварії працював заступником директора з загальних питань Інституту ядерних досліджень НАН України, заступником начальника планово-економічного відділу ПО «Спецатом», комерційним директором МП «Лелека», президентом Українського екологічного фонду, директором підприємства «Екорадник», керуючим справами Ощадбанку України, і, нарешті, з 1998 року – технічним директором Інституту підтримки експлуатації АЕС, де працює до теперішнього часу. Одружений. Дружина – Есаулова Зінаїда Михайлівна, має доньку Наталку, 1980 року народження, та сина Михайла, 1985 року народження. Обидва мають вищу освіту і наразі працюють.

Писати почав у 2005 році, коли упорядкував свої нотатки про події 1986 року. Вийшла невеличка книжка. На жаль, українські видавництва не зацікавилися нею, тому книга була видана у 2006 році видавництвом «Європа», Москва. Після того видавництвом «Зелений пес» були видані дитячі книжки з серії «Пригоди в Заекранні»: «Game over!», «Антівірус», «Канікули для Інформи» (лауреат «Еврокон-2006), «Вихідний формат» та «Таємниця Великого Сканера». Починаючи з 2011 року видавництвом «Теза» (Винниця) видані дитячі книжки з серії «Дитячий детектив»: «Кенінгова колекція», «Чорні археологи», «Як уполювати чупакабру» та «Кіднепінг». У цьому ж 2011 році у Тернопільському видавництві «Богдан» вийшов роман «Переможців не судять», який у 2009 році став лауреатом «Коронації слова». Дипломантами «Коронації слова» у 2011 стала дитяча книжка «Зоряна електричка» та у 2013 сценарій кінофільму «Господар Зони «Ч». У 2013-2014рр видавництвом «Фоліо» перевидана серія з п’яти книжок «Пригоди в Заекранні». В 2014 видавництвом «Теза» видана збірка романів «Місто, якого немає».

партнери та спонсори