Презентовано трейлер фільму Зази Буадзе «Червоний»

24.02.2017

Кінопроект «Червоний» став одним із переможців Сьомого конкурсного відбору Держкіно. Спільне виробництво стрічки здійснили компанія «ІнсайтМедіа» — продюсерський центр (Київ, Україна) та ПрАТ «Одеська кіностудія» (Одеса, Україна) за підтримки Держкіно України.

Автором сценарію цього фільму є «Золотий письменник України» Андрій Кокотюха, режисером – Заза Буадзе, продюсером – Володимир Філіппов (ІнсайтМедіа). Загальна вартість виробництва картини становить 20 млн грн., половина – за рахунок Держкіно.

«Червоний» — це гостросюжетна історико-пригодницька драма. В основу сценарію стрічки ліг однойменний роман Андрія Кокотюхи, який у 2012-му році отримав спеціальну відзнаку «За найкращий історико-патріотичний твір» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». За чотири роки роман «Червоний» витримав 7 видань. Нове, восьме видання, вийшло вже як кінороман та оформлено офіційним постером фільму.

Екранізовано третю частину роману, яка розповідає історію двох українців, котрі воювали за батьківщину по різні боки барикад: упівця Данила Червоного та радянського льотчика Віктора Гурова. Каторжники зустрічаються у радянському концтаборі і вперше в історії «ГУЛАГу» підіймають там повстання.

Особливістю цієї картини є те, що для всіх акторів, крім виконавця головної ролі Миколи Берези, робота в великому кіно виявилася дебютною. Глядачі відкриють для себе десятки невідомих раніше акторів, яких шукали в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі та Ужгороді. У епізодах та масових сценах задіяні виконавці зі справжніми кримінальними біографіями.

Зйомки «Червоного» розпочалися 10 березня 2016 року у Кривому Розі. Група побудувала два унікальних об`єкти – концтабір неподалік урвища «Провал СРСР» та шахту – каторгу на місці справжньої Кочубеївської шахти, яку не використовували з 1917 року. Тепер ці об`єкти стали частиною екскурсійного туристичного маршруту і дуже цікавлять мешканців та гостей Кривого Рогу. У самому місті кіно знімалося вперше.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Тема цього фільму є надзвичайно для нас важливою. Він розкриває образ нового українського героя, здатного кидати виклик обставинам, долати перешкоди і зрештою – перемагати. Стрічка зроблена якісно і розрахована на широку глядацьку аудиторію, тож сподіваємося на вдалий прокат».

На широкі екрани «Червоний» вийде 24-го серпня.

У ролях:

  • Микола Береза – Данило Червоний
  • Олег Шульга – Віктор Гуров
  • Любов Тищенко — Таміла
  • Олександр Мавріц – Майор Абрамов
  • Володимир Шпудейко — Фітіль
  • Ігор Колтовськой – Коля Тайга
  • Олег Стефан – Ворон

партнери та спонсори