Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» з програмою «Поезія незламних» долучається до акції «Ірпінь і калина – все буде Україна»

06.04.2023

В акції візьмуть участь письменники Ірен Роздобудько, Ігор Жук, Вікторія Амеліна, Оксамитка Блажевська, Олександр Козинець, Мирослава Макаревич.

  • Висадка калин на «Калиновому шляху» вздовж річки Ірпінь, де було зупинено наступ ворога на Київ.
  • Висадка дерев у Парку письменників: яблуню з червоними яблуками як символ «Коронації слова», вишню на честь загиблого письменника Володимира Вакуленка, який за день до арешту закопав свій щоденник під вишнею. До речі, Володимир Вакуленко надіслав на «Коронацію слова» свої вірші – саме їх зачитаємо під час посадки дерева. Кажуть, що найкраща пам’ять про поета – читати його твори. Вічна пам’ять Володимиру Вакуленку, сину й батьку, патріоту, українцю – творчому, унікальному, неповторному. Ми не забудемо…
  • Урочисте вручення книжок письменників для Ірпінської міської публічної бібліотеки імені М.Рильського
  • Створення маршруту «Поезія незламних» в Ірпені

Довідка про конкурс

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», історія успіху якого вже 23 роки, є найпрестижнішим українським конкурсом, який у царині романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей відкрив понад 1000 нових імен. Головна мета конкурсу – підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру. І як наслідок, наповнення українського ринку повнокровною конкурентноспроможною літературою, а кіно й театру якісними фільмами і п’єсами.

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» є найпрестижнішим українським конкурсом, який називають Літературним Оскаром. Це найвідоміший бренд у сфері розвитку нової хвилі сучасної літератури та культури в цілому. За свій значний внесок, конкурс «Коронація слова» визнаний найпрестижнішим соціально відповідальним меценатським проєктом. Літературознавець і академік М. Жулинський вважає: «Коронація слова» створила «Третю хвилю» в історії української літератури».

Серед найбільш популярних, плідних та тиражованих письменників — Андрій Кокотюха, Вікторія Гранецька, Богдан Коломійчук, Лариса Денисенко, Марія Матіос, Володимир Лис, Міла Іванцова, Ірен Роздобудько, Василь Шкляр, Галина Вдовиченко та багато інших. Премійовані романи та сценарії «Коронації слова» неодноразово екранізувалися, як наприклад, «Ґудзик» Ірен Роздобудько, «Іван Сила» Олександра Гавроша,  «Червоний» та «Катерина» Андрія Кокотюхи, «Гніздо горлиці» за сценарієм  Василя Мельника, «Століття Якова» за твором Володимира Лиса.

Конкурс «Коронація слова»:

  • не для виданих книжок – конкурс саме на невидані раніше рукописи,
  • відкритий для всіх – відомих авторів і початківців,
  • це конкурс для майбутніх бестселерів – для захоплюючої і конкурентної сучасної літератури,
  • міжнародний – об’єднує письменників України і діаспори,
  • виконує надважливу соціально відповідальну місію для України – розвиваючи літературу, кіно, телебачення, театр та пісню, як для дорослих так і для дітей.

Учасники акції «Ірпінь та калина – все буде Україна»

Олександр Козинець / Oleksandr Kozynets

Письменник, викладач, хорист, автор літературних проєктів, дипломант “Коронації слова” та інших літературних конкурсів. Живе та працює в Києві.

 

 

Оксамитка Блажевська / Oksamytka Blazhevska

Письменниця, книжкова блогерка, викладачка інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва, засновниця і модераторка Літературного клубу Оксамитки у київській книгарні-кав’ярні «Закапелок», медіакоординаторка Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

 

Ірен Роздобудько / Iren Rozdobudko

Українська письменниця, сценаристка, ілюстраторка, викладачка кінодраматургії. Авторка багатьох популярних книжок для дітей і дорослих. Багаторазова лауреатка конкурсу «Коронація слова» у номінаціях «Романи» і «Кіносценарії», володарка відзнаки «Золоті письменники України».

 

Ігор Жук / Igor Zhuk

Український бард, поет-пісняр, переможець конкурсу «Коронація слова» у номінації «Пісенна лірика».

 

 

 

Вікторія Амеліна / Viktoriya Amelina

Українська письменниця та громадська діячка. Працювала програмістом та керівником у міжнародних IT компаніях, але призупинила кар’єру в IT заради письменницької роботи. Лауреатка конкурсу «Коронація слова» у номінації «Пісенна лірика». Засновниця Нью-Йоркського Літературного Фестивалю на Донеччині.

 

Мирослава Макаревич / Myroslava Makarevych

Журналістка, письменниця. Учасниця журі конкурсу «Коронація слова». Авторка багатьох казок для дітей.

партнери та спонсори