Коронація слова

“Іван Сила” – фільм, створений за коронованим сценарієм, який переміг у 2013 за назвою “Карпатський кротон”

03.06.2014

30 травня 2014 року відбулась  церемонія вручення премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва та Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2013 рік.

Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори  для дітей та юнацтва на своєму засіданні 31 січня визначив лауреатів Премії за 2013 рік у чотирьох номінаціях.

За результатами таємного голосування у номінації  “Кінотвори для дітей та юнацтва” перемогу здобув творчий колектив дитячого фільму «Іван Сила»  у складі режисера, сценариста, продюсера, актора, Віктора Андрієнка; режисера, сценариста, актора Ігоря Письменного; художника-постановника Ігоря Філіппова; кінооператора Олександра Кришталовича; композитора, диригента Ігоря Стецюка за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила».

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич вручив премію колективу фільму "Іван Сила"

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич вручив премію колективу фільму “Іван Сила”

Картину «Іван Сила», що знято на замовлення Державного агентства України з питань кіно, на сто відсотків профінансовано державою.

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928 році визнали найсильнішою людиною планети.

Загалом найкращих Комітет обирав з-поміж 62 художніх творів, що надійшли на конкурс від 46 претендентів.

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження відомої поетеси – 25 лютого. Її лауреатами стають твори, що сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової премія отримала 14 січня 2004 року.

Розмір грошової винагороди – 10 тисяч гривень.

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

партнери та спонсори