Коронація слова

Чи можна «виполоти» власну генетику? – письменниця

07.11.2013

Два романи презентувала лучанам талановита письменниця та журналіст Жанна Куява сьогодні, 7 листопада, у Інституті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки.

50450-13b

Серед них – епатажний жіночий роман «Нічниця», що здобув відзнаку на літературному конкурсі «Коронація слова».
50450-2b
Зі слів письменниці, дивом є те, що обидва романи – «Із медом полин» та «Нічниця» – видали за один рік. Першим письменниця написала «Із медом полин». Як розповіла журналістка, це – роман про чотирьох дівчат із Полісся, кожна із яких «несе хрест свого роду». У творі авторка розглядає питання: «Чи можемо ми виполоти, наче бур’ян, власну генетику».
50450-12b
«А от «Нічниця» – більш емоційна. Там було стільки любові, пісень та поезії, що його довелось скорочувати. Я дуже полюбила героїню свого роману, зізнаюсь, навіть плакала разом із нею. Згідно з сюжетом, вона доглядає свого немічного чоловіка, який постійно «колодою» лежить на ліжку, годує його краплинками молока. При цьому вона безмежно щаслива. А щоб нікого не впускати у власний світ, – завісила вікна шторами і виконувала хатню роботу лише вночі», – пояснює Жанна Куява.
50450-10b
Засновник і директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Микола Маритинюк розповів присутнім, що два роки тому перебував у складі журі літературного конкурсу «Коронації слова» і його приємно здивувало те, що «Нічницю» визнали ексклюзивним жіночим романом». На його думку, письменниця вибухово ввірвалася в сучасну літературу.
50450-11b
До слова, волинський письменник Іван Корсак сказав, що попри глибокий драматизм твори Жанни Куяви, світлі і легкі.

«Жоден із цих романів не можна було написати поспіхом – на колінах чи, сидячи у тролейбусі», – резюмував він.
50450-9b
Наостанок письменниця побажала сучасній молоді не забувати власного коріння:
«Для того, щоб у Києві бути кимось, потрібно стати особливим, тобто робити щось не так, як усі. Коли наша молодь переїжджає до столиці, то намагається злитись із масою: говорити як кияни, думати як вони. Важливо пам’ятати, хто твої батьки, діди та бабусі. Нехай Волинь ніколи вас не залишає».

Джерело: Волинські новини

партнери та спонсори