Безсмертя на продаж. У полюванні за відкриттям, що змінить історію

06.08.2015

Тарас Bond.  Вічність на продаж/ Тарас Бонд – К.: Гамазин, 2015. – 184 с.

Видавництво «Зелений пес» (Гамазин) представило захоплюючу новинку – книжку Тараса Бонда «Вічність на продаж» – роман, що отримав спеціальну відзнаку від конкурсу «Коронація слова» в 2014 році. Це не перша книжка і не перша нагорода автора. Проте в цьому творі Бонду вдалося з легкістю поєднати динамічний сюжет з науковим бек-граундом, можна навіть сказати, що це детектив з елементами технотриллера. В романі відкриваються  питання, які цікавили нас від початку світу до сьогодення – безсмертя людського організму. Не більше і не менше. Саме на таку епохальну тему замахнувся автор.

Отож, сюжет роману «Вічність на продаж» розгортається навколо винаходу, що може змінити світ назавжди. Головний герой – колишній топ-менеджер великої компанії, що після стрімкої кар’єри не менш стрімко опускається на дно. Його звільнили з посади через суперечки з власниками фірми, а потім покинула дружина і друзі. В розпал економічної кризи, він не може знайти роботу, а тому все більше часу проводить наодинці з пляшкою та сірими стінами. Він вважає, що нічого гіршого статися вже не може і тоді дзвонить телефон… Дзвінок стає відправною точкою, після якої життя героя кардинально змінюється.

Його переслідують, на нього полюють, викрадають, допитують, оголошують в розшук, спокушають і стежать. Щоб зрозуміти, який стосунок колишній топ-менеджер має до проблематики старіння, а зокрема епохального відкриття хімічного складу інгібіторів апоптозу – речовин, що переривають передачу сигналів, які провокують смерть клітин, треба йти тернистим шляхом. Навколо володіння цим секретом, що обіцяє безсмертя клітинам та цілим організмам, і зав’язується смертельна гра, в яку втягнуті шпигуни, служба безпеки, міліція. От тільки хто вийде з неї переможцем? Відповідь у романі «Вічність на продаж».

Науковий ступінь вочевидь допоміг автору справитись з написанням наукового підґрунтя роману, що прописане фахово і послідовно. Автор володіє знанням деталей та тонкощів, стосується це економічних, наукових чи звичайних життєвих питань. І ця історія тримає в напрузі від першої до останньої сторінки.

Стилістично автор намагається поєднати реалізм з символізмом, світ дійсності з світом вигаданим та вимріяним, часами міфічним, міфологічним. Картини дійсності непомітно перепливають у фантазію, легко долаючи межу реальності та переплітаються.

Що на мою думку недопрацьовано – це певна, сказати б, фільмова сюжетність твору, де події розвиваються занадто швидко, бракує об’єму, наповнення, розвитку та плавності. Проте, можливо, автор просто готує продовження роману.

Алекс Читацький

Купити книгу

партнери та спонсори