Номінація «Ділова література» в рамках конкурсу «Коронації слова» в партнерстві з К.Fund.
Номінація «Ділова література» є складовою частиною конкурсу «Коронація слова» і провадиться за підтримки та в партнерстві з Фондом Василя Хмельницького K.Fund.
Концепція:
Українська економіка має змінитися. Застарілі галузі важкої промисловості потребують залучення інвестицій у розвиток, значних капітальних вкладень у модернізацію, використання нових технологій виробництва та менеджменту. Тим часом, світовий досвід каже про те, що найбільш ефективними нині стають спритні підприємства нового типу, що орієнтуються на інновації та зовсім інші управлінські підходи, ніж великі неповороткі компанії. Завдяки цьому країни, що розвиваються, можуть досить швидко стати в один ряд із розвинутими, а раніше невідомі компанії – перетворитися на глобальних лідерів.
Звісно, ситуація в нашій країні поки що невтішна. Втім, Україна все ще має промисловий фундамент, гарні можливості для виробництва, людський капітал та науковий потенціал для розвитку. Чи можемо ми сподіватися на прорив у всіх сферах економічної, бізнесової та соціальної політики? Чи може статися українське економічне диво? Чи існують способи швидко і справно підняти економічну платформу в умовах нестабільності та рецесії?
Українська економіка дає унікальну можливість і захоплюючий виклик для науковців і практиків: застосовуючи власний і світовий досвід, спробувати створити формулу, яка допомогла б створити в нашій країні нову потужну економічну систему. І в цій формулі точно мають бути освіта, технології та інновації.
Цей конкурс поставив собі за мету зібрати найуспішніший світовий та українській досвід управління компаніями, розвитку технологій, змін в освіті, проривних державних рішень, а також нові перспективні ідеї для того, аби Україна мала змогу перейти на новий економічний рівень – рівень економіки знань.
Оргкомітет конкурсу «Коронація слова» у номінації «Ділова література»:
- приймає рукописи книг, присвячених темам, викладеним нижче;
- оцінює їх за участі експертів та журі;
- визначає переможця(-ців).
Критерії для відбору і визнання:
- наявність оригінальних, нестандартних поглядів, підходів, ідей, рішень, що можуть бути втілені в Україні в коротко- та середньостроковій перспективах, та
- висока якість тексту, лаконічність, солідне обґрунтування, чіткість, доступність, та переконливість, і наявність прикладів, кейсів та порівнянь
Тематика книг може бути наступною:
- Обґрунтовані футурологічні прогнози, пов’язані з економікою, технологіями, фінансовими системами як на глобальному рівні, так і на рівні країн і регіонів. Висвітлення інноваційних технологій у соціальній сфері, здатних змінити на краще життя великої кількості людей (наприклад, у біотехнологіях/медицині, освіті, співпраці підприємств і університетів, соціальній політиці тощо).
- Кейси впровадження системних інновацій на рівні великих компаній, цілого сектора економіки або управління державою, що дозволили вийти на новий економічний, соціальний, управлінський рівень.
- Історії успішних компаній і відомих підприємців світового рівня — або яскраві, показові історії в Україні.
- Опис успішних сучасних підходів до управління бізнесом і проектами. Бізнес-кейси, пов’язані з успішним подоланням труднощів, розвитком в умовах кризи, стагнації, рецесії, невизначеності, досягненням амбітних цілей, створенням нових продуктів і послуг які збурюють і тим завойовують ринки.
- Створення ефективної політики для розвитку проривних секторів, залучення інвестицій та технологій. Світові кейси та кращі практики.
- Висвітлення теми інновацій в освіті: нові освітні технології, використання IT та інженерних систем, нові орієнтири, цілі та вимоги до сучасної освіти. Аналіз кейсів та історій успіху освітніх реформ у різних країнах світу.
- Нові успішні (які вже добре себе зарекомендували і застосовні в Україні) підходи на рівні приватних навчальних закладів та проектів.
- Самоосвіта та саморозвиток, “освіта протягом усього життя”: тенденції, кейси, проекти, підходи.
- Інноваційні та збалансовані підходи до регуляторної, фіскальної й монетарної політики, скеровані на швидкий економічний ріст за умов зростання добробуту серед населення і зменшення економічної нерівності.
- Аналіз поточної ситуації в українській економіці та способів її поліпшення на підставі історичних кейсів або прикладів порівнянних країн, в тому числі успішні приклади встановлення економічних систем країн, що розвиваються (Азія, Південна Америка) але враховуючи небезпеки незбалансованого росту, неефективних інвестицій, неконтрольованої інфляції/девальвації, корупції і краху.
- Успішні кейси різних країн в області регіонального розвитку: територіальний маркетинг, підвищення туристичної привабливості міст і районів, місцевий економічний розвиток, залучення інвестицій і розвиток МСБ в регіонах.