Український прокат фільму «Будинок “Слово”»

12.11.2017

9 листопада документальна стрічка «Будинок “Слово”» вийшла в український прокат.

Після старту показів знімальна група картини вирушила у тур регіонами України, де організовані спеціальні покази, дискусії та Q&A з творцями фільму. Ми раді повідомити Вам, що з 9 листопада Ви можете побачити документальний фільм “Будинок “Слово”” у наступних кінотеатрах:

Місто Київ: – Жовтень – Київ – Планета кіно – Блокбастер – Кінопанорама – Ліра

Місто Львів: – Планета кіно – King Cross Leopolis – Планета кіно – Форум – Львівський кіноцентр

Місто Харків: – “8 1/2” – Планета кіно Місто Одеса: – Планета кіно – Таїрова – Планета кіно в City Center Котовський – HUB – Вітальня

Місто Суми: – Планета кіно Місто Ужгород: – 5 елемент – Обласна бібліотека ім. Ф.Потушняк

Місто Запоріжжя: – Кінотеатр ім. Довженка

А також у Києві з 16 листопада у наступних кінотеатрах: – Дніпро (Ленінград) – ім. Т.Г. Шевченка – Промінь – Стар – Факел.

З 6 грудня починається прокат у кінотеатрі «Побєда» в місті Міріуполь.

Нагадаємо, що світова прем’єра «Будинку “Слово”» пройшла в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, де стрічка була представлена в конкурсній програмі та претендувала на звання найкращого документального фільму. Всеукраїнська прем’єра пройшла у Харкові, в якому відбувалися описувані події.

Фільм розповідає про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30- х роках в Харкові. В 66-ти квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Це і Микола Хвильовий, і Майк Йогансен, і Павло Тичина, і Наталя Ужвій, і Володимир Сосюра, і Остап Вишня, і Олесь Курбас, і Михайло Яловий, і Іван Багряний, і Раїса Троян та інші.

Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії. Авторами сценарію виступили Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук. Творці використовували лише документальні матеріали, фотографії та кінозйомку, яку витягли з архівів СБУ, інститутів та університетів, недоступну раніше для широкого глядача.

Але «Будинок “Слово”» більше ніж документальний фільм: поєднання тисяч цитат самих письменників та поетів, НКВіСтів, партійних бонзів та тогочасних сексотів, утворили сильний емоційний і мистецький твір. Згодом картина буде доступна в рамках просвітницьких показів в школах, бібліотеках та кіноклубах.

Фільм було створено компанією Fresh Production Group за підтримки Держкіно України. Дистриб’ютором в Україні стала компанія «Артхаус Трафік». За підтримки: Міністерства інформаційної політики України, Комітета з питань свободи слова та інформаційної політики, Міністерства культури України та Міністерства освіти і науки України, Міжнародного літературного конкурсу «КОРОНАЦІЯ СЛОВА». Генеральний медіапартнер – телеканал «Україна».

партнери та спонсори