Настанови та рекомендації у написанні та оформленні короткометражного анімаційного сценарію на номінацію «Коронація – Анімація»

17.11.2014

Конкурсним проектом має передбачатися сценарій до 10 хвилин анімаційного фільму, який можна ідентифікувати як український:

  • сценарій має бути до 15 сторінок;
  • драматургія та образи твору мають бути найлільш яскравими саме для анімації (відповідь на питання «чому саме анімація»)
  • підтримуються різні напрямки анімації: дитяча, документальна, авторська.

Зверніть увагу:

  • Анімація має свою особливу кінематографічну мову – нема обмежень щодо текстових вставок, є можливіть йти від фаткури матеріалу (пластилін, папір), техніки (мальована, sotp motion, пікселяція), особливостей руху.
  • Більше уваги до образів, розкриття образів через метафори.
  • Анімація споріднена з піснею, віршем, мелодією та ритмами.
  • Можливості анімації виходять далеко за межі дитячої. Анімація як мистецтво – це можливість розповісти про складні речі, про гостросоціальні речі, вийти на рівень рефлексії у документальному напрямі, оформити враженння від подій.

Структура оформлення:

1. Титульний лист

2. Логлайн – лаконічне відображення суті вашої історії (не теми, а сюжету), яке також дає виразне розуміння жанру чи стилю. Одне або два речення (до 300 знаків).

3. Сценарій надається у вільній формі. Можливо орієнтуватись на 2 варіанти:

Літературний сценарій у вигляді розширеного есе, в якому цільний текст не розчленований на епізоди, описуються всі події, які глядач побачить на екрані (… реальні, метафорічні, схематичні), подаються герої, наводяться уривки дикторського тексту, розкривається смислова суть і емоційний заряд значущих фрагментів, сцен, сюжетних ліній і всього фільму в цілому.

Загальноприйнятий кінематографічний сценарій за правилами кіноіндустрії, що викладені на сайті http://screenplay.com.ua/template/?id=7.

Вимоги до форматування логлайну та сценарію:

Шрифт: Courier New;
Розмір шрифту: 12 кегль;
Вирівнювання: по ширині;
Межстрочна відстань: 1 інтервал;
Абзаци: 2 інтервали (без відступів зліва);
Назва: набирається ПРОПИСНИМИ (великими) буквами і виділяється жирним шрифтом;

Тема «ЛОГЛАЙН»: виділяється 3 інтервалами (утворюючи 2 порожні рядки) до і після.

партнери та спонсори