
Гості книжкових фестивалів від «Коронації слова»: ВАСИЛЬ ТИБЕЛЬ, «За рогом смерті. Обмін»
18.03.2025Наближаються довгоочікувані події для українських книголюбів — фестивалі «Книжкова країна (24 — 27 квітня 2025 р.) і «Книжковий арсенал (29 травня — 1 червня 2025 р.). Переможці різних років «Коронації слова» також представлять свої новинки та напрацювання попередніх років та спеціально приїдуть із різних міст України, щоб провести для своїх читачів автограф-сесії.
Хто з «коронаційних» авторів планує відвідати фестивалі і які книги представить — дізнаєтеся з наших оглядів. Графік автограф-сесій буде опублікований ближче до подій.
Василь Тибель, «За рогом смерті. Обмін»
(видавництво «ДІПА», 216 с.)
На мосту, що по лінії розмежування неподалік Луганська між воюючими сторонами домовлено про обмін військовополоненими. Проте сюди прибуває майор ФСБ з завданням зірвати довгоочікуваний обмін.
Через день має відбутися обмін військовополоненими. Усі чекають цього дня; і мати Ганна, яка три роки сподівається на повернення сина Анатолія з полону, і Леся, яка чекає повернення до свого коханого Артура Квашнєва, одного з командирів терористичної самопроголошеної республіки. Усе вже обговорено, усе домовлено на найвищому рівні й здається, нічого не зможе завадити обміну. Але до Луганська прибуває загін ГРУ під командуванням майора ФСБ Авдєєнка з завданням вищого політичного керівництва росії — не допустити цього обміну. Авдєєнко не хоче відкрито показувати свої плани навіть місцевим сепаратистам. Він ніби теж готовий допомогти провести великий обмін, але відразу взявши керівництво в свої руки, починає агітувати військовополонених написати відмову від обміну. У хід іде все: він пропонує полоненому Анатолію спочатку великі гроші й службу в росії, а коли той не погоджується, тоді дає наказ на імітацію його розстрілу.
Проте Анатолій і його друзі незламні, і майже ніхто, за винятком кількох слабодухих, не погодився відмовитись від повернення. Тоді майор ФСБ вирішує замінувати міст, на якому має відбутися обмін.
Артур Квашнєв — командир розвідки бригади «лнр» безпосередньо готує обмін військовополоненими, усе розписане як по нотах, розставлені дозори, звірена дорожня карта, погоджені списки. Він домігся, що за двадцять українських військовополонених обміняють сорок російських полонених і прибічників сепаратистів. Квашнєв дуже зацікавлений у цьому обміні, бо в списку з українського боку є його кохана Леся, яка потрапила в українську тюрму, крім того вона вагітна. Проте майор із Москви відстороняє його від цієї операції й відсилає в Донецьк. Квашнєв у розпачі, він запідозрив щось недобре. Найбільше його турбує доля Лесі, тому Артур уперше вирішив не виконати наказу. Він починає своє розслідування й дізнається, що Авдєєнко задумав підірвати міст з усіма, хто мав іти на обмін, і списати все на українські сили. Серед тих людей на мосту може бути і його Леся. Квашнєв вирішив повідомити українських військовополонених про підступ майора і врятувати людей.
Чи вдасться це йому? Яка доля чекатиме на головних персонажів? Чи побачать свободу полонені?
Це історія про випробування, які кидає на долю людини війна, про справжню дружбу і кохання, про надію на майбутнє, яка доводить, що всі страждання не були марними.
Про автора*:
Василь Тибель (1961, с. Велике Поле Рівненської області) — український письменник, публіцист, багаторазовий дипломант (2015, 2016, 2020 рр.), та лауреат міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» 2018 року.
Ще зі студентських років пише оповідання, романи, публіцистику в жанрі: казки, детективна фантастика, містика, дитячі пригоди. Перший роман — «Щоденник водяника» (неопублікований).
Публікуватися письменник почав після 2010 року: першою публікацією стала повість «Вовчиха». Оповідання й публіцистика регулярно друкувалися в різних виданнях: дитячому журналі «Крилаті», літературному журналі «Дніпро», газеті «Літературна Україна», «Українська газета», «Газета для українців в Італії» та ін.
Після того, як роман «Тріанські рішкунці» у 2015 році був відзначений на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» дипломом «Вибір видавця», він був опублікований у видавництві ПВД «Твердиня» м. Луцьк, накладом 5000 примірників.
У 2016 році у тому самому видавництві з’явилося перше видання роману-казки «Медова казка», яка стала лауреатом і переможцем Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» серед творів для дітей молодшого шкільного віку.
На основі «коронованого» роману-казки «Медова казка» надруковано навчальний зошит для 2-го класу НУШ «Я досліджую світ». А у 2019 році вийшов підручник для 2-го класу НУШ «Я досліджую світ», під редакцією Л. Андрушко, О. Лінник та інших, у якому 4-та тема «Спільнота» повністю присвячена твору «Медова казка». Нині більше 200 шкіл в Україні працюють за цією програмою.
У 2018 році у видавництві «Фабула» (м. Харків) побачила світ книга «Бурштин», яка є чи найпершою спробою в українській літературі погляду на «бурштинову проблему» Полісся в людському, а не політичному вимірі. У творі органічно використано «народна демонологія» і відчувається зв’язок із «наївним мистецтвом».
У 2023 році у видавництві «ДІПА» (м. Київ) побачила світ книжка «За рогом смерті. Обмін» — художня книга про російсько-українську війну. Події роману відбуваються у 2016–2018 роках.
У 2024 р. — роман «Дім сімейного типу», видавництво Богдан, м. Тернопіль.
У видавництві «Ранок», місто Харків, побачила світ пригодницько-фантастична повість «Загадка химерної пасіки, або Шалені шершні (2024 р.)
Окрім художньої літератури Василь Тибель пише ще й статті в спеціалізовані популярні журнали «Дім, сад, город», «Огородник», «Сонце-сад», а також видав серію книг популярної і спеціалізованої літератури.
Ще у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», м. Харків, вийшла серія книг про сад-город:
- 2019 р. — «Як облаштувати сад» (наклад 4700).
- 2020 р. — «Як заробити на своєму городі» (наклад 3000).
- 2020 р. — «Виноград. Сорти, вирощування, захист від хвороб» (наклад 2500).
- 2021 р. — «Вирощування розсади. Все саме важливе від насіння до урожаю» (наклад 3000).
- 2021 р. — «Ягідні культури. Сорти, посадка, вирощування і догляд». (Наклад 2500).
- 2021 р. — «Теплиці і парники. Секрети раннього врожаю». (Наклад 2100).
- І у видавництві «Богдан», м. Тернопіль, книга «Сад — танці без бубна» (2024 р.)
* Джерело: Вікіпедія